BRALEC POROČEVALEC

FOTO: Bralec: Nedopustno je, da sredi dneva gorijo obcestne luči

To nikakor ni stalna praksa, sporočajo z Darsa.
Mo. S.
 8. 10. 2015 | 11:35
 9. 9. 2025 | 01:07

LJUBLJANA – Bralec Anton nas je pred kratkim opozoril, da na ljubljanski obvoznici sredi dneva gorijo obcestne luči. Ne razume, zakaj so v časih, ko je treba varčevati na vsakem koraku, pristojni tako razsipni z električno energijo. Pa še okolje onesnažujejo.

Za pojasnila smo se najprej obrnili na Mestno občino Ljubljana (MOL), kjer so nas usmerili na Direkcijo RS za infrastrukturo, od tam pa na Dars. A izvedeli nismo nič konkretnega, češ da nismo navedli točnega časa, kdaj naj bi luči gorele. 

»Naj pojasnimo, da ima severna obvoznica več prižigališč, ki jih moramo občasno prižgati, a le za krajši čas. Prižgemo v primerih, ko je treba opraviti popravilo ali menjavo žarnic. Ker to popoldne nismo izvajali takih del, je mogoče, da so dela izvajali na občinskih cestah Mestne občine Ljubljane, ker imamo nekje tudi skupna prižigališča,« so nam odgovorili. In žogico na neki način vrnili ljubljanski mestni občini.

Vsekakor pa velja, da lahko luči gorijo le kratek čas in da to ni stalna praksa, so še enkrat spomnili.

Ste tudi vi opazili kaj zanimivega, na kar bi radi opozorili? Uporabite spodnji obrazec.

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
PromoPhoto
ZDRAVJE
Promo
FINANCE
Sovoznik
PromoPhoto
ZANIMIVO
Promo
KJE POLNITI
Photo
PRESENEČENJE
PremiumPromo
FRANJA
Promo
ELEKTRIKA
SUVERENOST
VIDEO
PromoPhoto
ZDRAVSTVO
TEŽKE RAZMERE
Promo
LEPOTA
Promo
DONOSNO
PromoPhoto
FRANCOSKI ŠARM
Promo
ZDRAVJE
PromoPhoto
DOGODKI PO SLOVENIJI
Promo
KOLENO