Dopoldne je kot strela z jasnega odjeknila
vest, da Dejan Židan odstopa z mesta predsednika Socialnih demokratov. Vodenje stranke kot vršilka dolžnosti prevzema evropska poslanka
Tanja Fajon. Na novico, ki je presenetila praktično vse, so se na twitterju že odzvali nekateri vidni člani oziroma funkcionarji SD.
»
Dragi @ZidanDejan, pripeljal si me v politiko in @strankaSD. Hvala ti za vse, predvsem in najbolj pa za tvojo umirjeno, preprosto srčnost, za spoštovanje, zaupanje in prijateljstvo. Iz srca ti želim vse dobro, osebno in pri tvojem in našem skupnem nadaljnjem delu!« je na družbenem omrežju zapisala nekdanja državna sekretarka
Dominika Švarc Pipan, ki je na listi SD kandidirala za evropsko poslanko. Na koncu je pripela tudi srček.
Med drugimi so mu lepe besede namenili tudi
Jani Prednik,
Matjaž Nemec ter
Jan Škoberne.