
Galerija

Volivci so na nedeljskem referendumskem glasovanju prižgali zeleno luč zakonom o vladi, RTVS in dolgotrajni oskrbi. V koaliciji so prepričani, da so s tem izrekli zaupnico vladi in nezaupnico opoziciji. Svojega veselja niso skrivali in visoko so dvignili roke.
Predsednik vlade in Gibanja Svoboda Robert Golob upa, da je politika ob takšnih izidih spoznala, da se z referendumi ne gre igrati. Meni, da je izid jasno sporočilo politiki, da ni izvoljena, da blokira delo države, ampak za to, da dela v korist državljanov.
Tudi podpredsednika vlade, prvaka koalicijskih SD in Levice, Tanja Fajon in Luka Mesec, sta prepričana, da so volivci na nedeljskem referendumskem glasovanju vladi podelili zaupnico, opoziciji pa nezaupnico. Fajonova je ob tem še dejala, da vlada očitno uživa zelo močno zaupanje in da bodo s še večjim zagonom delali naprej.
Z oddajo e-poštnega naslova se prijavim na uredniške e-novice družbe Delo mediji d. o. o. Odjava je možna kadar koli prek povezave »Odjava« v vsakem sporočilu. Več v Politiki zasebnosti.
