No, v šovu Gostilna išče šefa je počilo. To se je obetalo že nekaj dni. Žan je vodja črne skupine, ki pa se je pod njegovim vodstvom pred črno-rdečim izzivom zbiranja denarja sesula: črni so ostali brez sladice. Šef Bine je ponorel in njegova odločitev je padla: »To je vse ena velika kamuflaža osnove,« je rekel Bine črnim. »Ta sladica definitivno ne gre ven. Ni dokončana in niti približno je ne morem spustiti ven,« je Bine, malce rdeč v obraz, le uro pred odprtjem gostilne sporočil črnim.
Žan si tega tedna res ne zapomnil po čem lepem. Bine ga je nadrl, zakaj kot vodja kuhinje čisti pulte, pomaga v pomivalnici in dela vse, česar vodja kuhinje ne dela. Ni pa poskrbel za videz in kakovost krožnikov, ki so jih dobili gostje. Tudi Iryna Osypenko Nemec je tožila, da slabše ne more biti. Tudi njej ni bilo jasno, kaj Žan dela v kuhinji. Mišo pa je dodal, da je tako že tri dni in da se to pozna tudi na rezultatu.
Še vedno umirjeni in nasmejani Mido je Žana postavil na svoje mesto, saj je ta delal stvari po svoje, zato ga je okregal, da mora poslušati. Kakor koli že, v gostilni ni bil dober dan. Obisk gostov je bil slab, zneski, ki so jih bili pripravljeni plačati za hrano, nizki. Tudi sladica rdečih, ki so jo dobili vsi gostje, ker pač črni niso imeli svoje, jih ni prepričala.
Iryna pa nadaljuje svojo skrivno misijo. Navdušena je na Tomašem, ki ga je poimenovala kar Kralj Tomaš. »Pri njem se čuti, da je alfa samec,« je dejala in ga zasliševala, ali ga zanima boks. »Vidim ga kot Kralja Tomaša v gostilni, ki išče šefa. Po Kralju Matjažu,« je navdušeno razlagala.
»Če ne bi bilo njega, ne vem, kaj bi sploh naredili. On ima veliko idej in jaz uživam v tandemu z njim. Razločno razlaga, lider je. Nikogar ne vidim, ki bi mu lahko pariral,« je prepričana Iryna, ki je zdaj del črne skupine. »Kaj bi mi brez Tomaša? Nimam pojma. Njegova dominanca je rešilna bilka za črno skupino,« je še pojasnila.
In kakšen je bil delni izid kuharskega dvoboja med skupinama? Rdeči so zaslužili 644 evrov, črni pa 304 evre. Na koncu jim je vendarle uspelo narediti sladico, ki je zadostila merilom šefa Bineta.
{embed_facebook}//www.facebook.com/plugins/likebox.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FBulvarSlovenskeNovice&width=292&height=258&show_faces=true&colorscheme=light&stream=false&show_border=false&header=false&appId=333405986784955{/embed_facebook}