»A smem samo dati en predlog? Naš premier Miro Cerar, vsa ministrska ekipa in seveda tudi Borut Pahor naj za tri dni gredo na teren. To pomeni med prostovoljce, med vse roke, ki pomagajo, in tudi med policiste. Med policiste še posebej takrat, ko morajo ustaviti tisoč- ali še večglavo množico, ki prihrumi skozi gozdove in čez polja. Res posebej takrat, ko prihrumi takšna masa moških. Nekje zadaj pa nato ženske, otroci in starostniki.«
Takšen predlog je dal radijski in televizijski voditelj Marko Potrč, ki pravi, da naj bodo tam, kjer so majhni otroci premraženi, mokri in prestrašeni.
»Tam naj bodo tudi, ko se vonj fekalij vije skozi naselja in vasi. Tam naj bodo tudi, ko si ogromna skupina moških s skandiranjem, izkoriščanjem najmanjših otrok ter silo utira pot in uveljavlja lastno voljo. Pa četudi njihove zahteve in pričakovanja niso niti približno v skladu z zakoni, ki veljajo pri nas, in povzročajo travme begunskim otrokom. Tam naj bodo, ko za prebivalce slovenskih vasi, ki se lomijo pod brutalnimi številkami množic, življenje ni več to, kar je bilo še pred nekaj dnevi.« Potrč pravi, naj spoznajo vse plati krize. Naj spoznajo uboge begunce in tudi tiste, ki predstavljajo nevarnost za vse.
Potrču se smilijo vse družine med begunci, najbolj pa otroci: »Po drugi strani se ne morem sprijazniti z nasilneži in primitivci med begunci. In takšna je tudi realna slika. Skoraj vsak dan imam priložnost govoriti z ljudmi, ki so na terenu. Policisti, prostovoljci, gasilci ... In to sliko imam tudi po pogovorih z ljudmi iz prvih vrst. Poleg tega pa živim blizu Šentilja in lahko na lastne oči vidim situacijo. Menim, da bi jo morali videti tudi politiki. Da bi nehali sestankovati, filozofirati in analizirati. Da bi začeli ukrepati. Zdaj! Takoj. V dobro vseh. Tako nas kot tudi beguncev. Neodločnost ne koristi nikomur. Nikoli ni.«