VRNITEV DOMOV

Maja priznava: Kot pevka se pri nas ne morem preživljati

Pevka Maja Prašnikar, ki se je pred letom in pol preselila na Filipine, se vrača domov.
Maja Kepic
 8. 8. 2015 | 15:45
 9. 9. 2025 | 08:11

Pred selitvijo na Filipine, bilo je decembra 2013, smo se srečali v ljubljanskem BTC. Takrat nam je Maja Prašnikar, pevka, ki smo jo spoznali kot zmagovalko druge sezone oddaje Popstars – bila je članica dekliškega tria Unique –, vzhičeno razlagala o svoji selitvi na Filipine. Zdaj, približno dve leti pozneje, se simpatična Trboveljčanka s fantom Klemnom Drobežem vrača domov. »Res je. Če bo vse po sreči, bova 1. avgusta že na domači verandi,« nam je sporočila z azijskega otočja.

Razlogov za to, pravi, je več. »V življenju nočeva preveč načrtovati, tako je bilo tudi z življenjem na Filipinih. Zdi se nama, da je čas, da se vrneva domov. V prihodnosti pa si želiva videti še kakšen drug košček tega našega prečudovitega sveta,« se nasmehne Maja. S Klemnom bosta začasno živela kar na vikendu njegovih staršev v Bohinju. »Koliko časa bova tam, je odvisno od tega, kako hitro bova našla službo. Iskala pa jo bova tudi v tujini.« Na Filipinih sta večinoma živela od prihrankov, prizna. »Nekaj malega sva delala prek interneta. Med drugim sem odprla blog, v katerem sem opisovala tukajšnje življenje. To je zelo prilagodljiva služba, saj lahko delaš kjer koli, potrebuješ samo računalnik in internetno povezavo.«

Glasba ostaja del nje

Kaj pa njena glasbena kariera? »Sprijaznila sem se že, da se kot pevka pri nas ne morem preživljati. A glasba kljub temu ostaja del mene, to sem jaz. Zagotovo bom še kaj posnela, občasno bi rada tudi nastopala, za svojo dušo. Za preživetje pa si bom delo poiskala drugje. Zanimajo me dejavnosti, povezane z otroki, ali kaj v zvezi s športom. Bomo videli. Vsekakor pa ne bom postala suženj našega sistema, ki večinoma ne dopušča, da bi živel tako, kot si želiš.«

{embed_facebook}//www.facebook.com/plugins/likebox.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FBulvarSlovenskeNovice&width=292&height=258&show_faces=true&colorscheme=light&stream=false&show_border=false&header=false&appId=333405986784955{/embed_facebook}

S Klemnom že odštevata dneve do vrnitve v Slovenijo. »Seveda že komaj čakam, da objamem vse svoje bližnje. Najbolj pa se veselim pralnega stroja,« se zasmeje in doda: »Aja, pa tudi mamino nedeljsko kosilo že zelo pogrešam.«

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
PromoPhoto
NASVET
Promo
PRIHODNOST
PromoPhoto
ZAKLADI SLOVENIJE
Promo
ZDRAVJE
Promo
SKRB ZA VARNOST
Sovoznik
VIDEO
Promo
POVEZANI
PromoPhoto
DONOSNO
Promo
ZDRAVJE
PromoPhoto
DOGODKI PO SLOVENIJI
PromoPhoto
PODJETNIŠTVO
PromoPhoto
Izberi poklic, ne stereotip
PromoPhoto
RECEPTI
PromoPhoto
ZDRAVJE
Photo
POČITNIŠKA MALHA
PromoPhoto
SPREMEMBA
Promo
SKRB ZASE
PromoPhoto
KULTURA