OGORČENJE

Nevihtni oblaki nad nacionalko, na steni pa grafit: Je*i se Filli

Umik Aščićeve in prekinitev pogodbe z Valenčičem sta razjezila javnost in njune novinarske kolege.
A. K.
 2. 9. 2015 | 11:27
 9. 9. 2025 | 04:30

Odločitev vodstva Televizije Slovenije, da z Dnevnika umakne Jeleno Aščić, z Globusa Heleno Milinković, nato pa novinarju Eriku Valenčiču niso podaljšali pogodbe, je v javnosti dvignila veliko prahu. Besni zaradi sprememb na nacionalki so se nekateri oglasili tudi na facebooku direktorice Ljerke Bizilj, ki trenutno med svojimi podrejenimi ni ravno na najboljšem glas.

»Je suis Erik Valenčič. Zadnje njegovo Zrcalo tedna je bil fenomenalni labodji spev. Z Rebernikovo mu ne sežeta do gležnja,« je Biziljevi sporočil Bogdan Škofljanc, novinar Ciril Brajer pa je zapisal: »Hej, kolegica, prebiram laži ali se ti je res odpletlo? Odpuščati in premeščati dobre ljudi ter najemati bednike? Za naš denar?«

Pesnik in publicist Ivo Frbežar mu je odgovoril, da »Ljerka ne bere več, kar ji pišejo in da je na njenem profilu vse pospravljeno«. Brajer je ob tem Biziljevo vprašal, ali je ni sram in ali mu nima česa odgovoriti. Frbežarja je predvsem zanimalo, kaj je narobe z Aščićevo, da jo je morala umakniti z voditeljskega stolčka Dnevnika.

Protest pred RTVS

Medtem pa so na facebooku ustvarili Skupino v podporo Jeleni Aščić in Eriku Valenčiču, v kateri so za 9. september ob 17. uri napovedali protest pred sodiščem, nato pa se bodo podporniki odpravili pred RTV Slovenija, kjer bodo jasno in glasno izrazili svoje mnenje. »Veste, kaj v vsakem državnem udaru, v vsaki vojni ali vsakem izrednem stanju najprej zasedejo? RTV! In kaj najprej naredijo? Zamenjajo novinarje,« so zapisali in dodali, da na RTV vladajo izredne razmere in da gre za napad na novinarje, ki neodvisno opravljajo svoje delo.

Biziljeva in generalni direktor Marko Filli sta se zavila v molk, Filli je odgovoril le na vprašanje, zakaj odstavlja najboljše, ki mu ga je na facebooku zastavil Tone. »Saj jih ne,« je bil kratek. Sicer pa je Filli na svojem facebooku še objavil novico, katere spremembe se na TVS obetajo, na spletnem portalu MMC pa so komentiranje pod člankom onemogočili.

Stavba ni nič kriva

Nezadovoljstvo nad spremembami na nacionalki so podporniki omenjenih novinarjev izrazili tudi z grafitom na stavbi Radia Slovenija, ki so ga že izbrisali. »Stavba ni nič kriva, tako da grafitiranja ne podpiramo, razumemo pa jezo ljudi in odpor do vodstva RTV,« so ob tem zapisali v skupini. 

{embed_facebook}//www.facebook.com/plugins/likebox.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FBulvarSlovenskeNovice&width=292&height=258&show_faces=true&colorscheme=light&stream=false&show_border=false&header=false&appId=333405986784955{/embed_facebook}

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
Promo
ZDRAVJE
Photo
PRESENEČENJE
Promo
LEPOTA
Sovoznik
SUVERENOST
PromoPhoto
DOGODKI PO SLOVENIJI
Promo
FINANCE
Promo
DONOSNO
VIDEO
Promo
ELEKTRIKA
Promo
KOLENO
TEŽKE RAZMERE
PromoPhoto
ZDRAVSTVO
PromoPhoto
ZDRAVJE
PromoPhoto
ZANIMIVO
Promo
KJE POLNITI
PremiumPromo
FRANJA
PromoPhoto
FRANCOSKI ŠARM