Oddaja Slovenski pozdrav se z novimi štirinajstimi oddajami, ki bodo, kot vselej, na sporedu ob petkih zvečer, v tako imenovanem prime timu, vrača na prvi program Televizije Slovenija prihodnji petek, 25. septembra. In to v osveženi, prenovljeni podobi, z novimi rubrikami in novim odrom.
»Potrudili se bomo, da bo še boljša in zanimivejša,« so sporočili z RTV, ko smo jih pobarali, kaj novega čaka gledalce v novi sezoni. Očitno se bodo novosti poznale tudi na proračunu, saj je ta, po novem, nekoliko višji in znaša 13.550 evrov na oddajo.
»V to so vključeni vsi stroški honorarnih sodelavcev kot tudi izvajalcev, najem zunanje produkcije in dodatne osvetljave pa tudi stroški produkcije, od najema prostorov do snemanja prispevkov na terenu, potnih stroškov, rekvizitov in drugega. Prav tako znesek vključuje strošek prenovljene scenografije, ki bo občutno večja, pa tudi pripravo lestvice najbolj popularnih videospotov 10 domačih,« pojasnjujejo na naši javni televiziji. Voditelja ostajata Blaž Švab in Darja Gajšek, ki prejmeta vsak po 850 evrov bruto honorarja na oddajo.
{embed_facebook}//www.facebook.com/plugins/likebox.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FBulvarSlovenskeNovice&width=292&height=258&show_faces=true&colorscheme=light&stream=false&show_border=false&header=false&appId=333405986784955{/embed_facebook}
Prav tako prejemajo honorar Poskočni muzikanti, ki so stalni ansambel oddaje. »Ti prejmejo skupaj 1200 evrov na oddajo, v znesek pa so vključeni tako njihovi potni stroški kot za prenočitev in izdelavo priredb za skladbe, ki jih v oddaji izvajajo,« so še povedali na RTV. In kaj novega bodo videli gledalci v novi seriji oddaj? Še naprej bodo vabljene perspektivne mlade in tudi že uveljavljene starejše narodno-zabavne skupine. Spomnili se bodo številnih obletnic, ki jih letos slavijo ustvarjalci te glasbe, ter ohranili uspešno in dobro gledano rubriko Mali velikani, v kateri odkrivajo pevske talente iz vse Slovenije, stare od osem do 14 let, ki prepričljivo interpretirajo ljudske in narodne pesmi. Stalnica ostaja kviz Kdo ve več, v katerem s pomočjo arhivskega gradiva, fotografij, predmetov in oseb preverjajo znanje o slovenski domači glasbi. So pa dodali novo igro Skriti glas. Še naprej bodo prirejali zabavne skladbe v narodno-zabavne ter presenečali gledalke in gledalce v dvorani z igro Zvonček želja, v kateri bodo morali zelo hitro reagirati za lepo nagrado.
»Povsem nova bo rubrika Ponosni na podeželje, ki jo bomo izvedli v sodelovanju z Zvezo društev podeželske mladine Slovenije. Mladi bodo v Šentrupertu na Dolenjskem tekmovali v posebnih igrah,« razkrivajo na RTV. Kljub katastrofalni gledanosti ohranjajo pri življenju tudi oddajo 10 domačih, ki je pravzaprav lestvica videospotov narodno-zabavnih skladb, za katere lahko gledalci tudi glasujejo. »Povprečna gledanost premiernih oddaj 10 domačih je bila med 5. junijem in 14. avgustom komaj 1,2-odstotna, kar pomeni, da si je videospote ogledalo 24.200 gledalcev, povprečni delež gledalcev v času oddaje pa je bil 13-odstoten. A smo prepričani, da tovrstna lestvica spodbuja produkcijo še boljših videospotov slovenske narodno-zabavne glasbe, zato se bo projekt nadaljeval, le da v novem terminu. Po novem bo oddaja na ogled ob ponedeljkih ob 10.40 na prvem programu.«
Mimogrede, oddajo Ne se hecat' si je po dobrem mesecu ogledalo 6,7 odstotka ali 130.300 gledalcev, starih nad štiri leta, oziroma 17 odstotkov vseh. Sicer pa sta Darja in Blaž simpatična voditelja, zato je prav, da ostajata pred kamerami, menijo mnogi. Da gre med njima le za ustvarjalno kemijo, smo se lahko prepričali to poletje, ko marsikomu ni ostalo skrito, da imamo na sceni nov zaljubljen parček. Darjin izbranec ni nihče drug kot Bojan Imperl, harmonikar Veselih Dolenjcev. Tudi zato smo Darjo nedavno opazili na Ptuju, kjer so nastopili tudi Veseli Dolenjci. In po mnenju mnogih po krivici ostali brez nagrade. Manj znano je, da je Darja že pred časom zamenjala člane svojega ansambla Štrajk. Po novem ansambel spet deluje, poleg Darje pa so člani še Martin Frece, Tilen Leskovšek in Martin Jehart, harmonikar iz Šmartnega pri Slovenj Gradcu, ki je znan tudi po tem, da prideluje buče velikanke. Eno je pripeljal na letošnji kmetijsko-živilski sejem v Gornji Radgoni in z njo zmagal, saj je tehtala neverjetnih 359 kilogramov.