Po tem ko je šov Kmetija: Nov začetek zaradi zdravstvenih težav začasno zapustila Maruša, ima zdaj težave še Maja. Zjutraj je namreč Fakija presenetila novica, da Maja ne more vstati iz postelje. Spravilo koruze je bilo zanjo, ki je z mačeto sekala koruzo, očitno prenaporno, saj jo je zgrabilo v križu.
Naveličani močnika
Franc je pri zajtrku povedal, da mu močnik že preseda in da bi raje jedel krompir. Odločil se je, da bo še istega dne poskušal priti do njega. Dominika je na to pripomnila, da se že veseli, da bo v kajži lahko jedla kruh. Ob tem je Franc dejal, da naj se takrat spomni tudi nanj.
»Koga bom pogrešal? Babnico pa pobe?«
Pred glasovanjem za drugega dvobojevalca hlapci malce tipajo, kdo bi bil najprimernejši kandidat in kdo si sploh še želi ostati na posestvu. Med tistimi, ki najbolj pogrešajo dom, sta Anita in Barbara, toda slednja je medtem že nekoliko spremenila svoje mišljenje, saj je ugotovila, da so že na polovici preizkušnje in bi bilo škoda vreči puško v koruzo. Franc pa je povedal, da ga prav nič ne vleče domov, saj da na domače še pomisli ne.
{embed_facebook}//www.facebook.com/plugins/likebox.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FBulvarSlovenskeNovice&width=292&height=258&show_faces=true&colorscheme=light&stream=false&show_border=false&header=false&appId=333405986784955{/embed_facebook}
»Aniti se bo uresničila želja«
Hlapci so se odločili, da bo druga dvobojevalka Anita, ki se bo v areni pomerila z Dominiko.
Dekleta predvidevajo, da se obeta težek boj. Dominika je v šali dejala, da se boji, kaj se bo dogajalo že v kajži in kje se bo zbudila. Jacqueline je povedala, da je Anita pred časom malce pregloboko pogledala v kozarec in je vztrajala, da hoče spati zraven Dominike. Po Jacquelininih besedah se ji bo ta želja zdaj končno uresničila.