V Gostilni išče šefa se je sklenilo še eno tekmovanje, in sicer so tekmovalci šova prepričljivo premagali tekmece iz Masterchefa.
»Danes ste podrli rekord v letošnji Gostilni. Postregli ste 170 gostov. Kar je najboljše pri tem, pa je, da se to ni poznalo pri servisu in kakovosti krožnikov,« je vse skupaj pohvalil šef Bine. Dodal je da, so nekateri gostje na mizo čakali tudi dve uri.
Rekorden zaslužek
Rekorden pa je bil tudi zaslužek, saj je črna skupina v dveh dneh skupaj zaslužila 3213 evrov. Skupni izkupiček je znašal kar 4753 evrov in vodji Tomašu je pripadla čast, da je zaslužek razdelil med člane svoje ekipe. Največ, 40 odstotkov, je namenil Blažu, ki je sam ustvaril predjed in pomagal tudi pri drugih dveh jedeh. Po 20 odstotkov je dal Mišu in Robiju, po 10 pa Žanu in Midu. Zadnji je borec, saj je odločen, da kljub bolečinam ostane v šovu, sam pa je ostal brez, ker je vodja »in brez ekipe ne bi mogel biti vodja«.
Bine se je z njim strinjal, je pa črno ekipo čakala še odločitev, kdo od njih se bo pomeril z najboljšim članom rdeče skupine. Če zmaga rdeči, pride v Binetovo ekipo, če zmaga črni, pač ne. Soglasno so se odločili, da gre na dvoboj suvereni Tomaš, ki je odločen braniti čast ekipe. Za njegovega nasprotnika pa je šef izbral Miho, ki se zna obrniti v kuhinji in je vse skupaj delal in usmerjal »iz ozadja«, čeprav je bil skoraj ves čas tiho.
{embed_facebook}//www.facebook.com/plugins/likebox.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FBulvarSlovenskeNovice&width=292&height=258&colorscheme=light&show_faces=true&header=false&stream=false&show_border=true&appId=333405986784955{/embed_facebook}Prekrokana noč
Za popoln konec dneva pa jih je Bine zaupal, da jih v hiši čaka priboljšek. Fantje (in Eva) so lahko končno sproščeno nazdravili, potem pa so se začele vesele urice. V sproščenem vzdušju in opitosti so padale šale, tekmovalci pa so se zvijali od smeha. A za mladega Žana je bilo to očitno preveč. In tudi za Blaža, ki je zaspal kar na kavču, češ da mu je bilo zgoraj 'slabo kot kur*a' in 'vroče kot marija'. Žan je imel naslednji dan kar nekaj težav, saj ga je morala celo produkcijska ekipa kar nekaj časa buditi, ker je bil na vrsti za izjavo, je zaslediti na forumu Gostilne.