VRNITEV

Rebeka Dremelj priznala: Želela sem malo zamomljati, ampak grlo mi ni dovolilo

Pevka se po okrevanju vrača na pevske odre.

Ema je lahko dobra odskočna deska za izvajalca, pravi pevka, ki je leta 2008 Slovenijo zastopala na Eurosongu s skladbo Vrag naj vzame.

Ema je lahko dobra odskočna deska za izvajalca, pravi pevka, ki je leta 2008 Slovenijo zastopala na Eurosongu s skladbo Vrag naj vzame.

Ema je lahko dobra odskočna deska za izvajalca, pravi pevka, ki je leta 2008 Slovenijo zastopala na Eurosongu s skladbo Vrag naj vzame.
E. C.
 12. 10. 2015 | 21:07
 10. 9. 2025 | 07:17

Pred meseci smo poročali o šokantnem priznanju slovenske pevke Rebeke Dremelj.

Zbolela je namreč za rakom na ščitnici, a je bolezen že uspešno premagala.
Po osmih mesecih okrevanja pa se Rebeka vrača na glasbene odre. Konec oktobra bo prvič po hudi bolezni nastopila v domačih Brežicah. Pravi, da je polna zagona, z novo motivacijo in ekipo.

V čustvenem zapisu je še priznala, da jo je bilo med okrevanjem najbolj strah, da ne bo mogla nikoli več peti. Foniatrinja ji je razložila, da dva meseca po operaciji ne bo smela reči nič, kaj šele peti. Po osmih mesecih pa se borbena pevka ponovno vrača na glasbene odre.

Veliko vrnitev je naznanila na svojem facebooku. Kaj vse je zapisala, si lahko preberete spodaj.

Leta 2001 (naj raje rečem daljnega leta), ko sem zmagala na izboru za miss Slovenije, si niti v najbolj norih sanjah nisem predstavljala, kakšna glasbena kariera me čaka. Sedem studijskih albumov, več kot 1000 nastopov tako doma kot v državah bivše Jugoslavije, zmaga na Emi in nastop na Evrosongu, različne glasbene nagrade, ki so prišle iz Bosne in Srbije … Leta in leta norega tempa. Vsako leto znova sem si dopovedovala: »Rebeka, vzemi si pavzo, ne delaj pol leta nič.« Ker seveda nisem upoštevala svojega notranjega glasu, si je telo pavzo vzelo samo od sebe. Kar osemmesečno!

Ne bom pozabila trenutka, ko sem se peljala v avtomobilu, na radiu slišala znano pesem, jo želela kot običajno malo zamomljati, ampak grlo mi ni dovolilo, da spustim pravi ton iz sebe. Ustavila sem se na parkirišču in v joku klicala moža. »Kaj če ne bom mogla nikoli več peti? Kaj če so mi pri operaciji poškodovali glasilke?« Vsa prestrašena sem klicala foniatrinjo, ki mi je lepo razložila, da dva meseca ne smem reči niti A, kaj šele peti. No, upoštevala sem jo, utihnila za nekaj čas, mož se, roko na srce, ni kaj dosti pritoževal, začela počasi obiskovati učiteljico petja in po osmih mesecih sem tukaj! S svojim prvim koncertom! V domačih Brežicah!!!

Nekateri so mi odsvetovali nastop v domačem kraju. Rekli so: »Veš, Rebeka, doma te ne spoštujejo, ker te vidijo vsak dan in vsepovsod.« Jaz pa sem jim odgovorila: »Ja, ampak doma mi tudi ne bodo zamerili kakšnega spodrsljaja.« Zato se s ponosom, z novim zagonom, z novo motivacijo, z novo ekipo, po osmih mesecih vračam na glasbene odre!

 

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
PromoPhoto
RECEPTI
Promo
POVEZANI
VIDEO
PromoPhoto
ZAKLADI SLOVENIJE
PromoPhoto
Izberi poklic, ne stereotip
PromoPhoto
NASVET
Promo
PRIHODNOST
PromoPhoto
DONOSNO
Promo
ZDRAVJE
PromoPhoto
KULTURA
Photo
POČITNIŠKA MALHA
PromoPhoto
PODJETNIŠTVO
Sovoznik
PromoPhoto
DOGODKI PO SLOVENIJI
PromoPhoto
ZDRAVJE
Promo
ZDRAVJE
PromoPhoto
SPREMEMBA
Promo
SKRB ZASE
Promo
SKRB ZA VARNOST