Uroš Perić že več let uspešno nastopa na evropskih in ameriških odrih, na nedavnem gostovanju v ZDA, denimo, ga je kot gosta na svoj koncert povabil legendarni soul glasbenik Smokey Robinson. Pogosto pa prepeva tudi v Franciji. V deželi vina in dobre hrane je že večkrat nastopil, tokrat prvič v Marseillu. V mestu, ki po velikosti in številu prebivalcev zaostaja le za Parizom, je bil gost na glasbenem festivalu Musique a bagatelle, kjer je nastopil s svojim bendom Bluenote quartet in spremljevalno skupino The Pearlettes. Posebna gostja večera je bila Sheila Raye Charles, hčerka slovite jazz ikone in Uroševega idola Raya Charlesa, s katero sicer pogosto nastopata skupaj in tudi zasebno prijateljujeta.
{embed_facebook}//www.facebook.com/plugins/likebox.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FBulvarSlovenskeNovice&width=292&height=258&show_faces=true&colorscheme=light&stream=false&show_border=false&header=false&appId=333405986784955{/embed_facebook}
V tujini je Perić doslej prejel že več različnih nagrad in priznanj, takšno kot v Marseillu pa prvič. Podelili so mu namreč častno medaljo Marseilla, ki jo je prejel iz rok župana. Reportažo s tonske vaje je naredila tudi francoska televizija, za katero je Uroš po koncertu dal intervju. Perić se je s svojo prvo medaljo že vrnil v Slovenijo in odpotoval v švicarski Davos, kjer je na osemdnevnem festivalu nastopal kar vsak dan.