Vodja oranžnih in zelenih sta v petek dobila še eno priložnost. Zase in za svojo ekipo sta se namreč borila za pridobitev imunitete. Bine je za Vesno in Luigija pripravil tri discipline, pri katerih je preverjal njune kuharske veščine. Vesna in Luigi sta se borila za drugo priložnost, cena poraza je bila – prvi vroči stol. Branka (33) je ob tem dejala, da močno navija za Luigija. »Ta dvoboj bo težek, Luigi je sposoben,« je dejala Vesna.
Prva disciplina je bila čiščenje škampov, ki sta jih morala tekmovalca očistiti čim več v osmih minutah. Bine je bil z Luigijevim čiščenjem zadovoljen, Vesna pa se pri čiščenju ni pustila motiti. Na koncu je Bine odločil, da je zmagovalec prve preizkušnje Luigi.
Odnesla so jo jajca
Naslednja naloga je bila povezan z jajci, ki sta jih morala vodji poširati. Na voljo sta imela 10 jajc. Obema je nagajala pena, preglavice pa so jima delali tudi rumenjaki. Na koncu je tudi v drugi disciplini zmagal Luigi in Vesna se prvemu vročemu stolu ni več mogla ogniti.
Debata po njenem porazu je bila precej burna, Luigi pa se je od veselja kar tresel. »Zaradi vsakega dvoboja izgubim tri kilograme,« je dejal. Člani njegove ekipe so bili po zmagi precej razposajeni in so tekali z metlami po kuhinji, Vesna pa se je članom svoje ekipe opravičila in povedala, da si ne želi, da bi kdo od njih zapustil šov. »Teden, ki je za mano, je izredno težek in naporen, prinesel pa mi je veliko pozitivnih izkušenj,« je še dodala.