Alen Klepčar , nje gova sestra Sabina, Sandi More l in Boris Prunk so se skoraj eno leto pripravlj ali na spektakel z zelo raznolikim programom, ki je bil povsem drugačen od tistega, kar smo vajeni. Mladi fantje in dekle namreč nastopajočih na koncertu ob devetem rojstnem dnevu niso napovedali vnaprej, prav tako niso razkrili, katere skladbe bodo izzvenele. Dogodek je bil zato nekoliko nenavaden, a vsekakor drugačen in še toliko zanimivejši za vse v pivški športni dvorani.
Več kot sto nastopajočih
»Še vedno smo pod vtisi krasnega večera. Beseda hvala je preblaga, da bi se z njo lahko zahvalili čudoviti publiki in vsem, ki so nam pomagali pri izvedbi projekta. O takšnem ozračju, kot je bilo v dvorani, smo lahko samo sanjali,« je po prireditvi, ki so jo poimenovali Jesen z Biseri, dejal njihov vodja in harmonikar Alen Klepčar.
Na odru so gostili številne glasbene prijatelje. Tam so bili ansambel Nemir, Poskočni muzikanti, Narcis, Veseli Dolenjci, klapa Škvadra, Mladika, Primorski fantje, Korado, pevec zasedbe Ana Pupedan Simon Avsec, plesna skupina Facemame, otroški pevski zbor OŠ Pivka, godalni kvartet, otroška folklorna skupina Bač, harmonikarji Alena Klepčarja ter hrvaška zabavna zasedba Mauro Staraj & La Banda. Koncert sta s humornimi vložki popestrila domačina Danijel in Janez, ki sta zbrane nekajkrat nasmejala do solz.
Poklon regiji
V venčku primorskih skladb, ki so jih fantje in dekle odpeli v družbi izvajalcev iz Primorske, so se poklonili svoji regiji. Ušesa so lepo pobožali tudi dalmatinski napevi, ki so jih v družbi Biserov predstavili člani klape Škvadra. Veliki oder se je šibil tudi pod točko Biserov z otroki, ki so z venčkom starih narodno-zabavnih skladb poželi izjemen aplavz. Paša za oči so bile članice plesne skupine Facemame, ki so se zavrtele ob uspešnici All about that bass, za katero so Biseri naredili slovensko priredbo Bas kontrabas. Mnogim se je koža naježila ob poslušanju skladbe Recite ji, ki so jo Biseri izvedli z godalnim kvartetom.
Sestavili so še zabavni venček slovenskih zimzelenih melodij, ki so jih odigrali njihovi prijatelji iz Hrvaške, Mauro Staraj & La Banda, peli pa naši ansambli. »Večer smo sklenili z venčkom, pri katerem so sodelovali vsi nastopajoči, vsi v dvorani pa so stali in ploskali. Čutiti je bilo neverjetno pozitivno energijo, ki se je pretakala med nami na odru in obiskovalci,« je po dogodku strnil misli Alen Klepčar. Koncert je posnela TV Slovenija, videti pa ga bo mogoče v začetku prihodnjega leta.