Britanski džihadisti naj bi načrtovali napad na britansko kraljico Elizabeto na slovesnosti ob 70. obletnici zmage zaveznikov nad Japonsko, poroča Mail on Sunday. Bombni napad naj bi nameravali izvršiti v središču Londona. Na zapise se je že odzvala britanska policija, ki spodbuja ljudi, naj ne spreminjajo načrtov, če so se želeli udeležiti prireditve.
»Policija je že pred časom spregovorila o izzivih terorizma. Gre za resne grožnje zaradi državljanov, ki se v domovino vračajo iz Sirije in Iraka kot izurjeni teroristi, ali pa zaradi državljanov, ki jih iz tujine spodbujajo, naj napadajo v Veliki Britaniji. A vendar želimo javnosti zagotoviti, da nenehno preverjamo varnostne načrte,« so za britanske medije še dejali predstavniki tamkajšnje policije.
{embed_facebook}//www.facebook.com/plugins/likebox.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FBulvarSlovenskeNovice&width=292&height=258&show_faces=true&colorscheme=light&stream=false&show_border=false&header=false&appId=333405986784955{/embed_facebook}
Z oddajo e-poštnega naslova se prijavim na uredniške e-novice družbe Delo mediji d. o. o. Odjava je možna kadar koli prek povezave »Odjava« v vsakem sporočilu. Več v Politiki zasebnosti.
