Pastir je kralj planin je eden najlepših slovenskih valčkov ansambla Nagelj. Prav tako Planinski krst, Cvet pod planinami, Narodne noše, Veselo v Kamnik, Naša družina, Zavriskaj in zapoj. To so le nekatere melodije, ki so v izvedbi ansambla Nagelj še zadnjič izzvenele v živo, pred številnim občinstvom v kamniški športni dvorani. Člani so se namreč po treh desetletjih igranja razšli.
Vodja Stane Kregar , kitarist Bojan Groznik , basist Marjan Spr uk ter pev ca Gašper Šarc i n Klavdija Kenk so se poslovili v družbi številnih glasbenih prijateljev, s katerimi so sorodstveno ali kako drugače povezani, z njimi pa so zapeli še nekateri nekdanji člani, denimo pevka Julija Avbelj. A z glasbo bodo ostali povezani, tudi Stane Kregar bo v roke še vzel harmoniko ter zaigral s sinovoma Gregorjem in Matejem, ki sta člana zasedbe Domačini.
Za ansamblom Nagelj ostaja bogata zapuščina z več kot 110 lastnimi skladbami, ki jih je večinoma ustvaril Franc Lipičnik , nekaj tudi vodja in harmonikar Stane Kregar , besedila pa so prispevali Ivan Sivec, Franc Ankerst, Branko Zupanc in drugi. Glasbeniki so izdali 11 kaset in 1 0 zgošče nk, za prodane izvode pa so prejeli tri zlate plošče in dve srebrni.
Nastopali so v Ameriki, Kanadi, Nemčiji in celo na otoku Bali. V Kamniku, kjer so zaigrali še zadnjič, so bili z njimi harmonikarji orkestra Vodlan, Mestna godba Kamnik, Svetlini, ansambel Galop, Pogum in Leteči muzikanti, Patrick Jagodic , Andrej Šifrer, Veseli svatje in že omenjeni Domačini. Koncert je v šopek povezal Franc Pestotnik - Podokničar, ob odru pa so na viže plesali člani Folklorne skupine Kamnik.