GLASBENIK

Poles igra v ansamblu

Član Brkinskega tria Niko Poles je navdušen nad slavnim bratrancem Petrom, ki mu rad priskoči na pomoč.
Mojca Marot
 29. 10. 2015 | 16:09
 9. 9. 2025 | 03:36

Niko Poles je eden od treh članov Brkinskega tria, ansambla, ki smo ga letos prvič videli in slišali tudi na festivalu v Vurberku. In je tudi bratranec še bolj znanega Petra Polesa, saj je bil Petrov nono doma iz Brkinov, iz iste vasi, v kateri Niko še zdaj živi. Zato ni čudno, da si je Niko za vodenje velikega koncerta Orkestra Nika Polesa s prijatelji, ki ga je organiziral v Ilirski Bistrici, zaželel prav Petra, ki je v to nalogo takoj privolil. In to že lani, saj si je bratranca rezerviral že eno leto pred dogodkom. Menda gredo tudi Petru dobro v uho polke in valčki, in to ne le tisti od talentov, ki jih trenutno skupaj z Vidom Valičem spremlja na POP TV.

Niko Poles je s člani orkestra, ki jih je natanko 23, stari pa so od osem do 20 let, posnel prvo zgoščenko z naslovom Meh'n'roll in na tem koncertu predstavil tako lastne, avtorske skladbe, kot priredbe. V Ilirski Bistrici pa so bili še številni glasbeni gostje, med njimi seveda Brkinski trio pa Beneški fantje, Mladi Dolenjci, ansambel Petra Finka in še mnogo drugih. »Bilo je res nepozabno, saj je v dvorani z nastopajočimi uživala tisočglava množica. Zato lahko trdim, da to ni bila le poslastica za vse ljubitelje narodno-zabavne glasbe, ampak tudi kulturni dogodek, ki je v veliko športno dvorano OŠ Antona Žnideršiča privabil tako staro kot mlado poslušalstvo,« je misli strnil Niko Poles. »Ob vseh nastopajočih in voditelju Petru Polesu so uživali otroci, fantje in punce, očetje in nonoti, mame in none z vnuki in vnukinjami, pa tudi kakšne pranone ni tempo polk in valčkov uspaval niti za minuto,« je dejal Matjaž Perenič, član Brkinskega tria. No, na koncu so morali na oder še gasilci Prostovoljnega gasilskega društva Vrhovo in Podgora-Pograje. A brez skrbi, ne zaradi kakšne intervencije, temveč so korakali po taktu Gasilske polke Lojzeta Slaka, koncert pa so sklenili z Golico, kot je že v navadi na skoraj vseh tovrstnih dogodkih. »Občinstvo je aplavdiralo in ves čas sodelovalo z vsemi nastopajočimi. Čutilo se je, da smo si bili blizu. To je bil koncert, ki bi ga bilo treba čim prej ponoviti. Saj veste, dobro se je bogatiti z dobrim in slabo pustiti ob strani,« je še dejal Matjaž Perenič.

{embed_facebook}//www.facebook.com/plugins/likebox.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FBulvarSlovenskeNovice&width=292&height=258&colorscheme=light&show_faces=true&header=false&stream=false&show_border=true&appId=333405986784955{/embed_facebook}

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
Promo
SKRB ZASE
VIDEO
PromoPhoto
PODJETNIŠTVO
PromoPhoto
NASVET
Promo
ZDRAVJE
PromoPhoto
Izberi poklic, ne stereotip
Photo
POČITNIŠKA MALHA
PromoPhoto
ZDRAVJE
Promo
PRIHODNOST
PromoPhoto
RECEPTI
Promo
POVEZANI
Sovoznik
PromoPhoto
SPREMEMBA
PromoPhoto
DONOSNO
PromoPhoto
ZAKLADI SLOVENIJE
Promo
SKRB ZA VARNOST
PromoPhoto
DOGODKI PO SLOVENIJI
Promo
ZDRAVJE
PromoPhoto
KULTURA