ŽAL BO TREBA NANJ ŠE ČAKATI

Sašo Avsenik presenetil in napovedal veliki koncert pri nas

Po jubilejnem letu Ansambel Saša Avsenika napoveduje največji projekt doslej. Nastopili bodo v mogočni Hali Tivoli.
Sašo Avsenik FOTO: Foto Sajo/Medispeed

Sašo Avsenik FOTO: Foto Sajo/Medispeed

Prihodnje leto bodo pričarali večer najlepših melodij. FOTOGRAFIJI: ARHIV IZVAJALCA

Prihodnje leto bodo pričarali večer najlepših melodij. FOTOGRAFIJI: ARHIV IZVAJALCA

Sašo Avsenik je nosilec dragocene glasbene dediščine.

Sašo Avsenik je nosilec dragocene glasbene dediščine.

Slovenija, Begunje na Gorenjskem, 21.8.2015. Festival Avsenik. [avtor:Suhadolnik Jože] FOTO: Jože Suhadolnik Suhadolnik Jože

Slovenija, Begunje na Gorenjskem, 21.8.2015. Festival Avsenik. [avtor:Suhadolnik Jože] FOTO: Jože Suhadolnik Suhadolnik Jože

Sašo Avsenik FOTO: Foto Sajo/Medispeed
Prihodnje leto bodo pričarali večer najlepših melodij. FOTOGRAFIJI: ARHIV IZVAJALCA
Sašo Avsenik je nosilec dragocene glasbene dediščine.
Slovenija, Begunje na Gorenjskem, 21.8.2015. Festival Avsenik. [avtor:Suhadolnik Jože] FOTO: Jože Suhadolnik Suhadolnik Jože
A. K.
 11. 12. 2023 | 07:16
2:37

Da je Avsenikova glasba večna, je Ansambel Saša Avsenika dokazal že mnogokrat. Združuje tradicijo s sodobnostjo, povezuje generacije in nadaljuje bogato Avsenikovo zapuščino. Letošnje leto, ki je bilo za Ansambel Saša Avsenika rekordno, je minilo v znamenju 70. obletnice Avsenikove glasbe. Igrali so po največjih avstrijskih mestih, polnili dvorane v Nemčiji in nastopili na festivalu Woodstock der Blasmusik pred 15 tisoč ljudmi.

»Pravljična mesta, mogočne dvorane in ljubezniva publika so zaslužni, da smo nazaj v Slovenijo prinesli prelepe glasbene spomine,« pove Sašo Avsenik. V Sloveniji so jubilejno leto proslavili skupaj z Gregorjem in Moniko Avsenik s serijo 15 koncertov. Vrhunec pa se je zgodil na Ljubljanskem gradu.

Polnili prizorišča veselic

Prav tako so z glasbo oboževalce razveseljevali v več slovenskih krajih, ko so polnili prizorišča veselic. Po lanski uspešnici Ena bolha za pomoč, ki je tako rekoč stresla slovensko glasbeno sceno in ima na portalu youtube skoraj pet milijonov ogledov, je Ansambel Saša Avsenika letos izdal še nemško in slovensko zgoščenko, pred kratkim pa so izdali tudi novo polko Sanjajo dekleta, ki je v celoti nastala v zamejstvu.

V nedeljo so člani ansambla na svojih družbenih omrežjih oboževalcem zaupali, da prihaja nekaj velikega. Na oder mogočne Hale Tivoli, ki jo je že večkrat razprodal Ansambel bratov Avsenik, bo zdaj stopila tudi mlajša generacija. Ansambel Saša Avsenika bo namreč 7. decembra prihodnje leto z razširjeno glasbeno zasedbo pričaral zimsko pravljico – večer najlepših prazničnih melodij.

Koncert bodo dva tedna pozneje ponovili še v Dvorani Tabor. »Veselimo se obujanja in ustvarjanja novih glasbenih spominov,« zaključijo člani ansambla, ki pa konec leta pripravljajo še zgoščenko s posnetki koncerta Ne sveti zvezda v noč svetleje, ki se je lani odvil na velikem odru Gallusove dvorane Cankarjevega doma, ko je Ansambel Saša Avsenika tam razprodal kar dva koncerta.

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
PromoPhoto
DOGODKI PO SLOVENIJI
PromoPhoto
FRANCOSKI ŠARM
Promo
ZDRAVJE
Promo
LEPOTA
PromoPhoto
ZANIMIVO
TEŽKE RAZMERE
SUVERENOST
Promo
ELEKTRIKA
Sovoznik
PremiumPromo
FRANJA
PromoPhoto
ZDRAVJE
Promo
FINANCE
Promo
DONOSNO
VIDEO
PromoPhoto
ZDRAVSTVO
Promo
KOLENO
Promo
KJE POLNITI
Photo
PRESENEČENJE