V glasbeni družini Gregorc, ki prihaja iz Frankolovega pri Vojniku, so združene kar tri generacije pevcev. »Vsi smo tudi člani moškega pevskega zbora Frankolovo, občasno se nam pri petju že pridružita najmlajša člana, stara 14 in 16 let. To kaže, da se nam za to, da bi naše petje zamrlo, ni treba bati,« pravi Elči Gregorc, gonilna sila družine, ki je pred leti za svoje glasbeno udejstvovanje prejela bronasti grb občine Vojnik, njihova najstarejša člana Joži in Tone Gregorc pa sta prejela zlati grb. Letos družina praznuje četrt stoletja glasbenega ustvarjanja, zato to soboto zvečer na Frankolovem pripravljajo slavnostni koncert. V goste so povabili vokalno skupino Sonus in narodno-zabavni ansambel Štajerskih 7, koncert pa bo povezoval Tone Vrabl.
Družina Gregorc je ob tej priložnosti izdala novo, že tretjo zgoščenko z naslovom Tamkaj pod goro. »Na njej smo zbrali pesmi zadnjih petih let. Poleg ljudskih, ki prevladujejo, smo nanjo uvrstili še dve narodno-zabavni skladbi, ki smo ju posneli z ansamblom Mikola,« pove Elči Gregorc. Med temi je skladba z naslovom Pod Uršt avtorja Metoda Jakopa, za katero so v sodelovanju s televizijo Veseljak posneli videospot, avtor pa jo je posvetil Tonetu Gregorcu ter Bezenškovemu Bukovju, vasici nad Frankolovem, od koder je družina Gregorc tudi doma. Kljub skoku v narodno-zabavne vode pevci zagotavljajo, da ostajajo zvesti ljudskemu petju. Še naprej se bodo udeleževali različnih srečanj pevskih družin po Sloveniji, ki jih ne manjka. Vsako leto se odpravijo v Andraž nad Polzelo, na prireditev Družina poje. Letos so bili tam devetnajstič, s čimer se uvrščajo med najstarejše udeležence tradicionalne prireditve.
{embed_facebook}//www.facebook.com/plugins/likebox.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FBulvarSlovenskeNovice&width=292&height=258&show_faces=true&colorscheme=light&stream=false&show_border=false&header=false&appId=333405986784955{/embed_facebook}