

Ljubljana, podkast Reality Check, voditeljica Anja Rijavec. FOTO: Neža Kralj

Žan je imel Urško iskreno rad, tako kot ona njega. FOTO: zajem zaslona, Pop TV

Mark čustev do Žana ne skriva. FOTO: zajem zaslona, Pop TV



Žan Zore, dvojček finalista letošnje sezone Kmetije, Jana, je v šov prav tako kot brat prišel po nič manj zmago. V idealnem scenariju sta si brata želela, da bi se v superfinalu pomerila med seboj, a življenje je imelo drugačne načrte. Žan se je že kaj kmalu zaljubil v Urško, ki mu je čustva hitro pričela vračati, od tam naprej pa se je zgodilo še tisoč drugih stvari. Medtem, ko smo Urškino plat zgodbe že slišali, je po dveh tednih končno čas, da slišimo še Žanovo. Video podkasta si lahko ogledate pod tem odstavkom.
»Jan je imel za moje pojme napačen pristop, preveč je bil željan zmage«, meni Žan o bratovem pristopu k zadnjemu boju proti Aleksandri April. »Ko je bil otrok, je bil njegov vzornik nogometaš Luis Suarez, to je ta, ki je vedno grizel sotekmovalce. To je on po njem vzel, on ima same take idole,« še v smehu pove. Da imata brata sicer tudi v resničnem življenju nekoliko toplo hladen odnos, že vemo. Objemala naj bi se samo za rojstne dneve, ter enkrat v srednji šoli, za stavo, vredno petdeset centov. Čeprav sta si na nek način res podobna, sta globoko v sebi karakterno različna. Jan je precej bolj agresiven in fokusiran, Žan pa malenkost bolj čustven in umirjen. In medtem ko je Jan že prve dni v postelji izbiral med Emo in Nušo, Žan potrjuje Urškine besede, da sta bila onadva že od začetka osredotočena le drug na drugega.
Čeprav smo se ob ogledu sezone vsi obregnili ob intimen odnos med njima z Urško, pa Žan takoj pove, da je bil brat veliko bolj 'aktiven'. »Jan je že tretji dan spal z Emo, vmes pa je prišla še Nuša. Jaz sem bil z Urško šele štirinajst dni po začetku. Ni se dala, saj je prav da se ni. Na koncu sem jo prepričal z besedami,« zadovoljno pove in potrdi, da mu je bila Urška res neznansko všeč in jo je želel samo zase. »Medtem, ko je Jan sedel na ene šestih stolih, sem jaz videl samo Urško«. Zgodba o tem, kako sta se zaljubila že v hotelu, povsem drži in zaznati je, da so bila čustva med njima iskrena. Presenetljivo ali ne, v Žanovem glasu glede Urške ni zaznati nikakršne jeze. Prej nasprotno, le nežnost in lepe besede. Tudi glede tistih izjav o tem, da mu je bila samo 'črtica', ni mislil resno: »Urška je bila zame vedno prva. Zaradi nje nisem zmagal, ker nisem več taktiziral in sem samo še od nje razmišljal. Bedak«.

Da si Žan že leta želi družine, a mu nikakor ne uspe, je povedal že pred časom. Ker je na neki točki povedal tudi, da otrok verjetno ne more imeti, je na Urškino nosečnost z njim že takoj padla senca dvoma. A izkazalo se je, da je vsega kriva njegova bivša punca: »Štiri leta je skrivala, da jemlje kontracepcijo, medtem ko sem jaz mislil, da sem neploden. Z Urško sva spala samo štirikrat ali petkrat, pa je uspelo takoj«. Žan v Urško pravzaprav nikoli ni zares dvomil, bi si pa želel, da bi lahko dokazala, da govori resnico: »Če je imela dokaze, bi jih morala na tisti točki javno pokazati in vsem zapreti usta. Tudi meni ga ni pokazala«. Ema Dragišič, ki je v prejšnji epizodi Reality Checka naravnost povedala, da dekleta pred vstopom v Kmetijo niso bila testirana na nosečniški hormon hCG, ima sicer prav. A Anja tu iz svojega znanja vseeno opozarja, da ne gre zanemariti dejstva, da se utegnejo na krvi pri nosečnosti vseeno poznati določene spremembe. Po njih je možno sklepati, da v telesu poteka nek nov proces, ki ga strokovnjaki znajo prepoznati in nato naročiti dodatne, bolj specifične teste. V tem primeru se jim to očitno ni zdelo potrebno. Ampak to so le ugibanja, brez zdravniškega komentarja so tu vse besede zaman, s čimer se strinja tudi Žan.
Žana so se dvomi dotaknili šele, ko je videl, da dvomijo vsi drugi. Kot je povedala že ona, sta prvih nekaj dni po šovu res živela skupaj. »Takrat sem ji rekel, da bi rad naredil DNK test. Vprašala me je, ali ji ne verjamem ... pa sem rekel, da ji, ampak bi bil rad prepričan. Ko sva se naslednje jutro zbudila, mi je povedala, da želi narediti splav. Ker noče še enkrat čez vse to, ker hodim jaz preveč rad ven, ker nenehno igram playstation ... jaz pa sem se potem strinjal. Ja, rad igram playstation, kaj pa naj drugega počnem,« se sarkastično posmeje. »Ni res, da nisem nič pomagal ... njeni mali dve sem imel rad, ne bom pozabil, kako smo za mizo nekega dne skupaj lupili prepeličja jajčka zanju. Nisva si dala priložnosti, da rešiva te zadeve ... pa premalo sva seksala«.
Zadeva je po Žanovih besedah dobila zobe šele, ko je Urška sama pričela javno obrambo. Nato pa se je vmešal Jan, ki je bil precej bolj agresiven. »Jaz sem ji rekel, da lahko to rešujeva skupaj. Tudi če se morava zlagati, se dajva skupaj, tako, da bo zanjo bolje ... zame mi je bilo vseeno«. A stvari so šle preprosto prehitro predaleč.
Kot smo že večkrat slišali, pa v družini Zore ni ostalo pri simpatijah le do Eme in Urške, ampak je tu predmet zanimanja še vedno tudi bujna La Toya Lopez. Da bi se 'priženila v žlahto' navija predvsem mama dvojčkov, ki je z njo redno na vezi. Čeprav smo sprva opazovali njen odnos z Janom, se je na premieri v ljubljanski Odiseji strastno poljubljala - z Žanom! »Pa to ni nič takega, to je enako, kot je bilo z Markom ... na usta, brez jezika ... lahko ti pokažem kako,« pojasni v smehu in popolnoma brez dlake na jeziku. Z La Toyo bi bil popolnoma zadovoljen, še več, vrata ima pri njem na široko odprta: »La Toya, lahko sem tvoj predmet ... lahko sem tvoj velik di**o!«

Ob omembi Marka pa se Žan bolj zresni. Čeprav je odprt za vse ideje, je nekje vendarle meja, ki jo je 'šilček' Mark Barzić očitno že prešel. Da je Mark gojil romantična čustva do Žana je povedal že Dejan, a kot kaže je Žanov hec s poljubom priletel na bolj plodna tla, kot si je mislil, da bo. »Mark je za drug medij ravno povedal, da sva bila menda dva meseca v zvezi. Jaz in Mark. Menda sva imela afero. Jaz ne vem nič o tem ... ah Mark ... če to gledaš ... pri meni si zaključil. Niti prijatelji ne bomo več. Bog oprošča, jaz ne«.
Žan sicer trenutno odhaja v Dubaj, kjer je trenutno tudi Nuša Šebjanič, kar smo opazili zaradi njene odsotnosti na premieri. O tem, ali ima njegov izlet kakšno globljo povezavo z njo, pametno molči, a ne zanika. »Nuša je ful lepa, nimam jaz možnosti pri njej ...« Na vprašanje, ali Anja navija zanj in za Nušo, pa mu ta pove, da ne. Ter da je že skrajni čas, da gredo vsak po svojem bregu in se s tem drama dvanajste sezone Kmetije tudi uradno zaključi.