OSMIŠLJEVALNICA

Osmišljevalnica: Delamo ali izgorevamo? (Suzy)

Izčrpan človek na delovnem mestu ne koristi nikomur – ne sebi ne sodelavcem ne družini.
Matej Žist
Matej Žist
Matej Žist, specializant psihoterapije, NLP-trener, Foto Dejan Javornik
 28. 5. 2026 | 09:00
4:49
V mojo pisarno je, ko sem bil vodja, vstopila zaposlena s kopico izračunov o svojem dopustu. Preračunala je, da bi ji moralo ostati še nekaj dni dopusta, saj je med poletnim dopustom vzela tudi nekaj dni bolniške odsotnosti. Poleg tega naj bi ji krvodajalska akcija po kolektivni pogodbi prinesla dva dneva opravičene odsotnosti, a je koristila le enega, zato je želela nazaj uveljaviti še drugega. Pogovori o koriščenju ur in interpretaciji posameznih členov so bili izčrpni. Na koncu sva se večinoma uskladila, nekaj zahtev po prostih dnevih je ostalo nerazrešenih. Ko je pozneje nastopila dopust, ...
Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
Sovoznik
Promo
ZDRAVJE
PromoPhoto
NOVA GENERACIJA
Photo
ZDRAVJE
PromoPhoto
PODJETNIŠTVO
Promo
RAST
Promo
IZGUBA
PromoPhoto
TVEGANO
Promo
NAPAD
PromoPhoto
ZAUPANJE
PromoPhoto
ZAPOSLITEV
Promo
POVEZANI
Promo
GOSPODARSTVO
Promo
SKRB ZA VARNOST
Promo
PRIHODNOST
Promo
KULTURA
PromoPhoto
NEPREMIČNINE
Promo
OSEBNE FINANCE
Promo
PRVA POMOČ
PromoPhoto
NASVET