Izčrpan človek na delovnem mestu ne koristi nikomur – ne sebi ne sodelavcem ne družini.
V mojo pisarno je, ko sem bil vodja, vstopila zaposlena s kopico izračunov o svojem dopustu. Preračunala je, da bi ji moralo ostati še nekaj dni dopusta, saj je med poletnim dopustom vzela tudi nekaj dni bolniške odsotnosti. Poleg tega naj bi ji krvodajalska akcija po kolektivni pogodbi prinesla dva dneva opravičene odsotnosti, a je koristila le enega, zato je želela nazaj uveljaviti še drugega. Pogovori o koriščenju ur in interpretaciji posameznih členov so bili izčrpni. Na koncu sva se večinoma uskladila, nekaj zahtev po prostih dnevih je ostalo nerazrešenih. Ko je pozneje nastopila dopust, ...