NESPAMETNO

Hvar: pijana sta splezala na katedralo

Sredi noči sta mladca priplezala do zvonika in začela zvoniti.
B. K. P.
 22. 8. 2015 | 13:49
 9. 9. 2025 | 10:57

Avstralcema, ki dopust preživljata na hrvaškem Hvaru, je nadelanima z alkoholom na misel padla ne najboljša ideja, zaradi katere bosta ne le mastno plačala, ampak tudi kazensko odgovarjala.

V noči na petek sta namreč mladca, stara 24 in 25 let, splezala na zvonik katedrale sv. Stjepana sredi glavnega mestnega trga in začela zvoniti. Že samo plezanje bi se lahko tragično končalo, k sreči pa jo je skupilo le nekaj strešnikov, ki sta jih med sprehodom po strehi uničila.

A ker je katedrala pod spomeniško zaščito, zgrajena je bila na temeljih cerkve iz 6. stoletja, današnjo podobo pa je dobila pred petimi stoletji, bosta morala zaradi poškodovanih strešnikov kazensko odgovarjati.

Ker sta z glasnim zvonjenjem sredi noči vznemirjala domačine in druge turiste, so jima policisti izdali še globo zaradi kršenja javnega reda in miru.

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
Promo
ZDRAVJE
Promo
SKRB ZA VARNOST
Promo
ZDRAVJE
PromoPhoto
Izberi poklic, ne stereotip
PromoPhoto
KULTURA
VIDEO
Promo
POVEZANI
PromoPhoto
DOGODKI PO SLOVENIJI
PromoPhoto
DONOSNO
PromoPhoto
PODJETNIŠTVO
Sovoznik
PromoPhoto
NASVET
PromoPhoto
ZAKLADI SLOVENIJE
Photo
POČITNIŠKA MALHA
PromoPhoto
RECEPTI
Promo
SKRB ZASE
PromoPhoto
SPREMEMBA
PromoPhoto
ZDRAVJE
Promo
PRIHODNOST