KEPA BLATA

Z magnetom ujeli granato

Dečki so se igrali v kanalu in iz vode izvlekli kepo blata.
A. P.
 9. 9. 2015 | 19:40
 9. 9. 2025 | 05:22

Minuli petek po pouku se je osemletni Brando Smith iz Notting Hilla z bratom dvojčkom Jacopom in prijateljem Nourjem odpravil na lov za zakladom. Pri tem je uporabljal zelo močan magnet, ki ga je s pomočjo vrvi metal v veliki kanal Union v Londonu. Dečki so se tako zabavali na bivalni ladji, ki je bila privezana v kanalu, last 30-letnega Jamesa Boltona, ki jih je čuval. Sprva so na suho vlekli kovinsko orodje in vejevje, kmalu pa je magnet pritegnil nekaj težkega, kar je bilo na prvi pogled videti kot kepa blata.

Dečki so svoje odkritje pokazali Boltonu, ta pa je takoj spoznal, da gre za neeksplodirano granato. Fante je poslal z ladje in poklical policijo, granato pa položil na varno ob kanal. Možje v modrem so prišli v desetih minutah in poklicali enoto za odstranjevanje bomb. Izkazalo se je, da je šlo za granato iz druge svetovne vojne, ki je bila dovolj ohranjena, da so jo lahko odnesli in varno razstrelili. »V roki sem držal granato in si pravil, vse je v redu, to je le stara zarjavela reč. Hkrati pa sem se zavedal, da bi lahko tole eksplodiralo in mi odneslo glavo. Šli smo v bližnjo gostilno in opazovali, kako policija odstranjuje granato. Moral sem popiti pivo, da sem si umiril živce. Drugače nikoli ne pijem med službo,« se spominja Bolton.

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
PromoPhoto
ZDRAVSTVO
VIDEO
Promo
KOLENO
PromoPhoto
ZDRAVJE
PromoPhoto
ZANIMIVO
Photo
PRESENEČENJE
PremiumPromo
FRANJA
Promo
KJE POLNITI
PromoPhoto
DOGODKI PO SLOVENIJI
PromoPhoto
FRANCOSKI ŠARM
Promo
DONOSNO
Promo
FINANCE
Sovoznik
Promo
ELEKTRIKA
SUVERENOST
Promo
ZDRAVJE
Promo
LEPOTA
TEŽKE RAZMERE