Lewis Hamilton (Mercedes) se je na dirki formule 1 za veliko nagrado ZDA zapisal ob bok nekaterih legend. Tri dirke pred koncem sezone je namreč osvojil drugi zaporedni naslov svetovnega prvaka, skupno pa je slavil že tretjič. Z novim naslovom se je izenačil z velikimi imeni, kot so Nicki Lauda, Jackie Stewart, Nelson Piquet, Jack Brabham in Ayrton Senna. Zadnji je Hamiltonov največji motiv in inspiracija pri dirkanju. »Želel sem osvojiti toliko naslovov kot Ayrton. To je bil človek, ki me je v rani mladosti navdušil za ta šport, in zdaj sem ga dosegel vsaj po številu naslovov. Moj seznam je zdaj prazen, ni nikogar, čigar uspeh si želim izenačiti ali preseči,« je dejal 30-letni svetovni prvak, ob tem pa so mu misli verjetno odtavale na nedosegljivih sedem naslovov Michaela Schumacherja.
Dominantni Mercedesov dirkalnik sicer obljublja lov na še kateri naslov. Na naslednji stopnički, na katero bo morda lahko stopiti, ga čakata Alain Prost in aktivni Sebastian Vettel (Ferrari) s štirimi naslovi, čeprav bo Nemec v naslednji sezoni s svojim rdečim dirkalnikom še bolj konkurenčen. Novo zmago v Teksasu, ki mu je ob druge m mestu Nica Rosberga (Mercedes) in tretjem Vettla zagotavljala ubranitev naslova, je Hamilton dosegel na dirki, ki je bila vse prej kot običajna. Kaotične razmere na dirkališču v Austinu so dirkače spremljale ves konec tedna, saj je v bližnjem Mehiškem zalivu pustošil orkan Patricia, močno deževje pa je preložilo in skrajšalo tudi kvalifikacije, ki so bile le nekaj ur pred dirko namesto v soboto. Mokra steza, ki se je sušila, dva običajna varnostna avtomobila in dva virtualna so krojili razplet, ki je nakazoval, da bo moral Hamilton še počakati s slavjem vsaj do naslednje dirke. Rosberg je vodil, pred Britancem pa so bili še oba voznika Red Bulla in Max Verstappen (Torro Rosso), ki je šele nedavno opravil vozniški izpit in je na koncu s četrtim mestom izenačil svojo najboljšo uvrstitev.
Po skoraj suhi stezi je mercedes zopet demonstriral vso svojo moč in Hamilton je bil kmalu drugi za Rosbergom, ki je sedem krogov pred ciljem naredil napako in podaril zmago ter s tem naslov moštvenemu tekmecu. Vettel se je s 15. startnega položaja pripeljal na tretje mesto in še vedno lovi naslov podprvaka. »To sezono smo presegli vsa pričakovanja, kljub temu pa ni vseeno, ko izgubiš boj za naslov prvaka. Vse, kar mi ostane, je, da čestitam Lewisu za naslov, ki si ga je povsem zaslužil,« je sklenil Vettel, ki bo poskušal zadržati štiri točke prednosti v skupnem seštevku pred Rosbergom. Temu se je naslov izmuznil še drugič, ob izgubljeni priložnosti pa je zopet tarnal, da ga je Hamilton ob startu nešportno zaprl pri vhodu v prvi ovinek: »Sredi prvega zavoja sem imel prednost, in če sem spredaj, imam prednost. Poskušal me je zriniti s steze, a se nisem dal, zato je rahlo trčil vame. Mislim, da je šel tu predaleč.« Svoje frustracije bo poskušal pozdraviti to nedeljo na dirki za veliko nagrado Mehike, kamor se formula 1 vrača po 23 letih.