TVEGANJA

Zakaj le enkrat uporabiti plastenko

Na plastenki se hitro razmnožujejo bakterije, ki so lahko razlog za težke okužbe.
M. F.
 2. 9. 2015 | 07:00
 9. 9. 2025 | 04:20

Plastična embalaža, ki jo naslanjamo na usta, je pravo leglo bakterij, ki se zaradi stalno prisotne vlage izjemno hitro razmnožujejo. Vedno, kadar plastenko ponovno uporabite, je bakterij na njej več, s tem pa se nevarnost okužbe ne glede na to, ali ste jo pred uporabo oprali ali ne.

Prav tako plastenke ni primerno prati z detergentom za posodo, saj ima del, ki ga naslanjate na usta, veliko utorov, iz katerih morda ne boste uspeli odstraniti vseh kemikalij.

Najboljša je iz pipe

Zato bi bilo najboljše, da plastenke za vodo uporabljate le enkrat in zgolj tedaj, kadar vode iz vodovoda resnično nimate na voljo. Tudi ko imate vodo v plastenki, jo, če je le mogoče, natočite v kozarec. Tudi tako je namreč mogoče znatno zmanjšati verjetnost bakterijskih okužb.

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
Promo
NAPAD
PromoPhoto
NOVA GENERACIJA
PromoPhoto
NASVET
Promo
OSEBNE FINANCE
Promo
PRIHODNOST
PromoPhoto
TVEGANO
Sovoznik
Photo
ZDRAVJE
Promo
ZDRAVJE
Promo
IZGUBA
PromoPhoto
PODJETNIŠTVO
Promo
POVEZANI
PromoPhoto
ZAPOSLITEV
Promo
RAST
Promo
GOSPODARSTVO
Promo
SKRB ZA VARNOST
PromoPhoto
ZAUPANJE