BEGUNSKA KRIZA

Begunci kradli na bencinskem servisu?

Šentilj so preplavili begunci, policisti obravnavajo sum tatvine na bencinskem servisu.
M. I.
 21. 10. 2015 | 11:11
 9. 9. 2025 | 03:01

ŠENTILJ – Po družabnih omrežjih je zakrožila informacija, da so migranti »oropali bencinski servis v Šentilju«.

Poklicali smo PU Maribor, kjer so pojasnili, da obravnavajo sum tatvine in ne ropa. Migranti naj bi sprva želeli kupiti izdelke in jih tudi plačati, a jih je presenetila policijska patrulja. Ko so jo zagledali, so se prestrašili in zbežali, ne da bi plačali. Izdelke so odnesli s seboj. Policija zdaj preiskuje sum tatvine.

Tiskovni predstavnik PU Maribor Miran Šadl je povedal, da je danes dopoldne v Šentilju približno tisoč beguncev s silo prebilo kordon policistov in nadaljevalo pot proti Avstriji.

V namestitvenem centru v Šentilju, kjer je bilo zjutraj nameščenih več kot 2700 beguncev, je kakih tisoč beguncev danes dopoldne ponovno prebilo policijski kordon in izsililo pot do meje z Avstrijo. Danes v Šentilju po navedbah Policijske uprave Maribor pričakujejo še okoli 3800 novih beguncev.

Že v torek popoldne se je okoli 2000 beguncev na Šentilju prebilo mimo policistov in se napotilo proti mejnemu prehodu z Avstrijo, kjer so jih spustili čez mejo. Trenutno je v namestitvenem centru v Šentilju okoli 1900 beguncev, je za STA okoli poldneva povedal tiskovni predstavnik Policijske uprave Maribor Miran Šadl.

Dežurni v namestitvenem centru Zoran Krebs pravi, da se begunci v centru zelo hitro menjujejo, saj eni pridejo, drugi gredo naprej proti Avstriji. Zaloge hrane za zdaj zadoščajo, stalno pa primanjkuje oblačil in odej. Ob tem javnost prosi, da oblačila, ki jih želijo darovati, vozijo v zbirne centre humanitarnih organizacij, da jih lahko razvrstijo in bodo tako v namestitvenem centru dobili le ustrezno blago.

Danes je okoli 50 predstavnikom civilne zaščite in humanitarnih organizacij v tem centru priskočilo na pomoč tudi 15 pripadnikov vojske.

Zjutraj se je na spletu razširila novica, da so begunci v Šentilju oropali bencinski servis, a se je izkazala za neresnično. Po besedah Šadla so poskušali begunci na bencinski črpalki res nekaj kupiti. »Tujci so imeli namen blago plačati, a vsi naenkrat, kar je očitno zmedlo trgovko, v tistem času pa se je mimo pripeljala še policijska patrulja in so se razbežali. O ropu ne moremo govoriti, tisto, kar je zmanjkalo v tej zmešnjavi, pa bomo obravnavali za tatvino. Govori se o škodi okoli 1000 evrov,« je pojasnil.

V Šentilj z avtobusi dovažajo begunce iz drugih delov Slovenije. Med drugim je zjutraj tudi pripeljal vlak iz Dobove z okoli 900 begunci.

 

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
PromoPhoto
RECEPTI
PromoPhoto
PODJETNIŠTVO
PromoPhoto
Izberi poklic, ne stereotip
PromoPhoto
SPREMEMBA
Promo
POVEZANI
Promo
SKRB ZASE
PromoPhoto
NASVET
Promo
ZDRAVJE
Sovoznik
PromoPhoto
DOGODKI PO SLOVENIJI
Photo
POČITNIŠKA MALHA
Promo
PRIHODNOST
PromoPhoto
ZAKLADI SLOVENIJE
Promo
SKRB ZA VARNOST
PromoPhoto
KULTURA
Promo
ZDRAVJE
PromoPhoto
ZDRAVJE
VIDEO
PromoPhoto
DONOSNO