V POKOJ

Bivši direktor ni zlorabil položaja in ni goljufal

Jožef Šumak pravnomočno oproščen obtožb, da je oškodoval zdravstveni dom.
Oste Bakal
 21. 10. 2015 | 15:30
 9. 9. 2025 | 01:27

MURSKA SOBOTA – Približno leto dni od izreka sodbe na prvostopenjskem sodišču je tudi pritožni senat Višjega sodišča v Mariboru potrdil oprostilno sodbo za nekdanjega direktorja Zdravstvenega doma Ljutomer Jožefa Šumaka. Tožilstvo je Šumaka, ki je od 2011. upokojen, obtožilo zlorabe položaja, s katero naj bi zdravstveno ustanovo domnevno oškodoval za 308.000 evrov.

Kot direktor ZD Ljutomer naj bi neupravičeno plačeval nadurno delo in delo po podjemnih pogodbah. Kot je bil prepričan tožilec Drago Farič, je obtoženi direktor plačeval storitve po pogodbah, čeprav bi jih v zdravstvenem domu lahko opravili sami. Zanj je predlagal leto dni zapora. Povsem drugače je trdil Šumakov zagovornik, odvetnik Jože Šafarič, ki je med drugim dejal, da je direktor odredil nadure in sklenil pogodbe v skladu s splošno prakso v zdravstvenih ustanovah, kjer je primanjkovalo kadra, obenem pa je ministrstvo za zdravje priporočalo tovrstne pogodbe. Tudi upokojeni zdravnik je vseskozi zanikal krivdo in uspelo mu je. Po izvedenih številnih dokazih ga je sodnica Natalija Pavlič Goldinskij oprostila vseh obtožb in v kratki obrazložitvi sodbe pojasnila, da tožilčeva obtožnica sploh nima objektivnih niti subjektivnih elementov kaznivega dejanja.

Sodba je zdaj, ko so jo potrdili tudi višji sodniki, postala pravnomočna in Šumak bo končno lahko mirno užival zasluženi pokoj.

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
PromoPhoto
DOGODKI PO SLOVENIJI
PromoPhoto
ZAKLADI SLOVENIJE
Promo
SKRB ZASE
Promo
ZDRAVJE
PromoPhoto
KULTURA
Promo
POVEZANI
PromoPhoto
PODJETNIŠTVO
VIDEO
PromoPhoto
DONOSNO
PromoPhoto
RECEPTI
Promo
SKRB ZA VARNOST
Photo
POČITNIŠKA MALHA
Sovoznik
Promo
PRIHODNOST
PromoPhoto
SPREMEMBA
Promo
ZDRAVJE
PromoPhoto
ZDRAVJE
PromoPhoto
Izberi poklic, ne stereotip
PromoPhoto
NASVET