OSTANKI

Čistili podzemno jamo, nato je počilo

Zgodilo se je v Dobrniču.
S. U.
 24. 8. 2015 | 09:00
 9. 9. 2025 | 11:12

DOBRNIČ – V Dobrniču so v soboto med čiščenjem podzemne jame pirotehniki našli minometne mine in še več drugih nevarnih eksplozivnih predmetov, ostankov 2. svetovne vojne. Policisti so zavarovali območje, saj so pirotehniki v sodelovanju z bombnimi tehniki specialne enote policije nevarne predmete uničili na kraju samem. Zaradi dotrajanosti bi bil njihov transport namreč lahko zelo nevaren.

Okoli pol osme ure zvečer je bilo tako mogoče slišati močnejšo kontrolirano detonacijo. Poškodovanih v občutljivem in nevarnem postopku ni bilo.

 

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
PromoPhoto
SPREMEMBA
Promo
ZDRAVJE
Photo
PRESENEČENJE
Promo
POVEZANI
PromoPhoto
ZDRAVSTVO
Promo
DONOSNO
Promo
ŽIVLJENJE
PremiumPromo
FRANJA
Sovoznik
VIDEO
TEŽKE RAZMERE
Promo
ZDRAVJE
INTERVJU
Promo
FINANCE
PromoPhoto
DOGODKI PO SLOVENIJI
Promo
ZDRAVJE