ZAGREB – Nad Hrvaško se je dopoldne dogajala prava drama. Ker niso mogli vzpostaviti zveze s potniškim letalo, ki se je približeval hrvaškemu zračnemu prostoru, so aktivirali dvojico migov, ki sta neznano letalo prestregla in identificirala.
Šlo je potniško letalo boeing 737 italijanske letalske družbe Meridiana, ki je iz Bejruta letelo v Trst. A z njim Hrvati niti Italijani niso mogli vzpostaviti radijske zveze, zato so morali aktivirati Natovo bazo v Španiji. Potem ko so v zrak poslali dva miga in vzpostavili zvezo z boeingom, je ta pot nadaljeval po načrtu, poroča hrvaški Jutarnji list.
Z oddajo e-poštnega naslova se prijavim na uredniške e-novice družbe Delo mediji d. o. o. Odjava je možna kadar koli prek povezave »Odjava« v vsakem sporočilu. Več v Politiki zasebnosti.
