




















BREŽICE – Slovenija se je v svetovnih medijih danes znašla tudi zaradi dopoldanskega požara v brežiškem sprejemnem centru. Sprva smo poročali, da je zagorelo 25 šotorov, popoldne pa je Alenka Drenik, predstavnica za stike z javnostjo PU Novo mesto sporočila, da je požar zajel 27 šotorov, v katerih so bili nastanjeni migranti. Večina jih je bila v času, ko je zagorelo, na prostem.
Ogenj se je zelo hitro širil, medtem ko je gost črn dim zapolnil notranjost šotorov. Štirje policisti, ki so bili v bližini, so takoj začeli pregledovati šotore. Požrtvovalno so vstopili v goreče in zadimljene šotore ter v enem izmed njih našli pet tujcev, ki so spali, v drugem pa še štiri. Tujce so zbudili in jih hitro pospremili iz šotora, so sporočili iz PU Novo mesto.
Zaradi odločnega in požrtvovalnega ukrepanja policistov in gasilcev požar ni zahteval človeških življenj kljub veliki množici, ki se je takrat nahajala na območju požara, poročilo o neljubem dopoldanskem dogodku zaključuje Drenikova. Policisti so takoj začeli izvajati aktivnosti za vzpostavitev razmer, ki bodo omogočale sprejem in nastanitev migrantov v sprejemnem centru.
Z oddajo e-poštnega naslova se prijavim na uredniške e-novice družbe Delo mediji d. o. o. Odjava je možna kadar koli prek povezave »Odjava« v vsakem sporočilu. Več v Politiki zasebnosti.
