GORJE – Slikovita vasica Gorje pri Cerknem je od nedelje zjutraj ovita v žalost. Domačini in krajani dveh bližnjih vasi kar ne morejo verjeti, da jim je tragična nesreča za vedno vzela 17-letnega Miho. Ko je okoli tretje ure zjutraj sedel za volan terenca suzuki vitara, prisedla sta še njegov brat dvojček in prijatelj, in so se po gozdni makadamski poti odpravili po bližnjici domov iz smeri Davče, si je želel le, da bi čim prej prispeli na cilj. Kot so nam povedali domačini, naj bi v soboto zvečer šli na zabavo na bližnji hrib, Vrše, kot mu pravijo. Tam je tako kot vsako leto potekal poseben piknik, na katerem »pečejo kure«. Drugi so nam izdali, da naj bi se v Davči udeležili veselice ob prireditvi Dan teric.
Kakor koli, fantje so se ponoči odpravili domov in pri tem izbrali bližnjico. Gre za gozdno cesto, po kateri je, kot opozarja prometni znak, vožnja »na lastno odgovornost«. Ovinkasta in deloma vzpenjajoča se zahteva voznikovo izjemno zbranost. Na levi strani se tudi odpre okoli 15 metrov globoka strmina, in ravno tam je voznik, kot je sporočil Aleš Čibej, vodja izmene OKC Nova Gorica, zapeljal preblizu levega roba vozišča in se prevrnil na bok na strmino pod vozišče: »Sedemnajstletni voznik se je pri tem tako hudo poškodoval, da je na kraju dogodka umrl. V avtomobilu sta bila še dva 17-letna sopotnika, ki pa nista bila poškodovana.«
Priden kot hudič
O nesrečnem fantu je tekla žalostna in pohvalna beseda. »Priden je bil kot hudič. Doma imajo veliko kmetijo in ves čas je delal. Zelo priden je bil, res,« je pripovedoval krajan Dolenjih Novakov, ki so od kraja nesreče oddaljeni kakšnih pet minut vožnje. Tudi v Počah se je starejša domačinka spominjala, da se je mimo večkrat peljal s traktorjem in je kosil travnike.
Kaj se je dogajalo tiste noči in od kod so se fantje vračali, smo želeli preveriti tudi pri svojcih, a je bila bolečina ob izgubi prevelika, da bi lahko govorili z nami. Stric je povedal le, da je bil Miha vesten in marljiv. »Ko je prišel iz šole, je šel naprej delat, zvečer se je pa še učil in naredil domače naloge.« Seveda ob vsem tem, tudi kot opozorilo vsem mladostnikom, ne moremo mimo tega, da je 17-letnik vozil brez izpita in da bi se lahko nesreča končala še huje.