






CELJE – Za celjskimi gasilci je naporna noč. Nekaj minut po polnoči je v celjskem mestnem jedru zagorelo v tamkajšnjem starejšem bloku,

Kot smo poročali, so sredi noči zaradi požara evakuirali tudi 60 stanovalcev. Ti so potrebovali streho nad glavo, zato so zdaj nameščeni v dveh hotelih, v Hotelu Celeia in Grand Hotelu v Celju. Ker je streha na goreči stavbi uničena, bodo stanovalci do končane sanacije potrebovali nadomestno domovanje. Koliko časa bo to, še ni mogoče oceniti.
Policista s ščitom v gorečo hišo
Ob nočnem dogodku pa ne gre pohvala le gasilcem, ampak tudi dvema policistoma. Ker so v času požara naokoli leteli goreči zidaki, ljudi pa je bilo treba iz stavbe evakuirati, sta dva policista na pomoč stanovalce reševala s pomočjo policijskega ščita (ki jih, kot vemo, policija ponavadi uporablja ob nemirih, demonstracijah in podobnih dogodkih). Ponoči sta policista ščit uporabila malce drugače: dvignila sta ga nad glavo, se odpravila v gorečo hišo in drugega za drugim popeljala stanovalce na prosto.
Kot smo že poročali, škoda v požaru še ni ocenjena, prav tako še ni potrjen vzrok za nastanek požara.