ŠENTILJ – Mariborski kriminalisti so 15. oktobra s policisti Policijske postaje Šentilj k dežurnemu preiskovalnemu sodniku okrožnega sodišča v Mariboru privedli 24- in 26-letnika iz Maribora oziroma okolice.
Osumljena sta, da sta v letih 2014 in 2015 v sostorilstvu izvršila vsaj osem vlomov v stanovanjske hiše na območju Maribora in okolice. Obema je preiskovalni sodnik odredil pripor.
Izkoristila odsotnost lastnikov
Kazniva dejanja sta izvrševala v času, ko so bili oškodovanci odsotni bodisi zaradi pogrebov svojcev ali iz drugih razlogov. Njihovo prisotnost na domu sta pred storitvijo vlomnih tatvin preverjala na različne načine. Kradla sta nakit, ročne ure, denar, tehnične in druge vrednejše predmete, z dejanji pa povzročila večjo premoženjsko škodo.
Večino ukradene zlatnine sta prodajala v eni izmed odkupovalnic zlata v Gradcu v Republiki Avstriji. Med hišno preiskavo pri osumljenih so policisti in kriminalisti zasegli več odtujenih predmetov, za katere je bilo ugotovljeno, da izvirajo iz obravnavanih kaznivih dejanj. Prav tako so zasegli plinsko pištolo in imitacijo pištole, naboje in prepovedano drogo konopljo, zaradi česar bo zoper njiju uveden tudi ustrezen prekrškovni postopek.
So to vaši predmeti?
V zvezi z zaseženimi predmeti, ki izvirajo iz vlomnih tatvin, poteka postopek ugotavljanja lastništva. Del zaseženih predmetov je na priloženih fotografijah, kriminalisti pa lastnike, ki prepoznajo posamezne predmete, pozivajo, da pokličejo na Policijsko upravo Maribor (02 222 12 00), kjer bodo prejeli nadaljnje informacije v zvezi s prepoznavo in z vrnitvijo predmetov.
Z nadaljnjo preiskavo so kriminalisti ugotovili, da sta osumljena izvršila še več istovrstnih kaznivih dejanj, zato nadaljujejo predkazenski postopek.