REŠEVANJE KRIZE

FOTO: V Gornji Radgoni 198 beguncev. Policija: Vrnili jih bomo Hrvatom

Večinoma gre za družine z otroki, domnevno državljane Sirije, Afganistana, Pakistana, Iraka, Bangladeša, Nigerije in Egipta.

A. L.
 19. 9. 2015 | 09:40
 9. 9. 2025 | 06:43

GORNJA RADGONA – Danes okrog 1. ure je bilo v nastanitveni center na sejmišču v Gornji Radgoni sprejetih 198 tujcev, ki so na nedovoljen način prestopili državno mejo na območju Novega mesta. V centru potekata nastanitev tujcev in najava hrvaškim varnostnim organom za vrnitev na podlagi sporazuma o vračanju oseb med državama.

Večinoma gre za družine z otroki, domnevno državljane Sirije, Afganistana, Pakistana, Iraka, Bangladeša, Nigerije in Egipta. Nihče od tujcev ni zaprosil za mednarodno zaščito v Republiki Sloveniji.

Predvidoma je v pripravi še več tujcev za prevoz v Gornjo Radgono, so sporočili iz PU Murska Sobota.

 Preberite še

» » Begunci so že zasedli Brežice

» » FOTO: Nelegalno čez mejo v Slovenijo 1100 beguncev

» » Mejni prehod Rigonce zaprt, begunci prebili hrvaško blokado

» » VIDEO: Begunka: Slovenija je revna država

 

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
Promo
ŽIVLJENJE
Promo
ZDRAVJE
Promo
FINANCE
TEŽKE RAZMERE
Promo
POVEZANI
Promo
ZDRAVJE
Promo
DONOSNO
Promo
ZDRAVJE
PromoPhoto
DOGODKI PO SLOVENIJI
INTERVJU
VIDEO
PremiumPromo
FRANJA
Photo
PRESENEČENJE
Sovoznik
PromoPhoto
SPREMEMBA
PromoPhoto
ZDRAVSTVO