DRZNO

Goljufija: banko oškodovala za poldrugi milijon evrov

Bivšemu direktorju in njegovemu pajdašu grozi do 10 let zaporne kazni.
T. Pa.
 1. 10. 2015 | 12:15
 9. 9. 2025 | 01:00

CELJE – Policijska uprava Celje poroča, da so celjski kriminalisti ovadili dve osebi, ki sta banko z območja Celja oškodovali za poldrugi milijon evrov. 32-letni direktor že izbrisane gospodarske družbe iz Ljubljane je s 47-letnim Ljubljančanom v letih 2007 in 2008 pri banki z območja Celja najel 13 kreditov, namenjenih nabavi novih motornih vozil.

Storilca sta po prodaji vozil prvih osem kreditih obveznosti poravnala in s tem pridobila zaupanje bančnih uslužbencev za odobritve novih posojil. S pridobljenim denarjem sta nabavila skupno 136 motornih vozil, a zadnjih pet kreditov nista vrnila, s čimer sta banko oškodovala za okoli 1,5 milijona evrov.

Po zapadlosti kreditov sta osumljenca banki predložila še ponarejeno listino, s katero sta lažno prikazala, da nobenega od financiranih vozil še nista prodala, in s tem dodatno zavedla bančne uslužbence.

Storilcema za kaznivo dejanje poslovne goljufije grozi do 10 let, za ponarejanje listin pa do dve leti zaporne kazni.

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
PromoPhoto
SPREMEMBA
VIDEO
Promo
POVEZANI
PromoPhoto
KULTURA
Sovoznik
PromoPhoto
ZAKLADI SLOVENIJE
Promo
ZDRAVJE
PromoPhoto
NASVET
Photo
POČITNIŠKA MALHA
PromoPhoto
Izberi poklic, ne stereotip
Promo
PRIHODNOST
Promo
SKRB ZASE
PromoPhoto
PODJETNIŠTVO
PromoPhoto
DOGODKI PO SLOVENIJI
Promo
SKRB ZA VARNOST
PromoPhoto
RECEPTI
PromoPhoto
DONOSNO
PromoPhoto
ZDRAVJE
Promo
ZDRAVJE