NA CESTI

Gorenjska racija: lovili pijane voznike

Najvišja vrednost je bila 0,94 mg/l.
Fotografija je simbolična
Fotografija je simbolična
D. P.
 27. 7. 2015 | 10:30
 10. 9. 2025 | 14:56

ŠKOFJA LOKA – Kranjski in škofjeloški policisti so v soboto ponoči združili moči in skupaj poostreno nadzirali psihofizično stanje voznikov motornih vozil. Ustavili in preverili so približno sto voznikov, vsem so odredili tudi preizkus alkoholiziranosti, ki je pri devetih voznikih pokazal pozitiven rezultat. Vožnja za teh devet voznikov se je zato končala pri policistih, vsem pa so prepovedali nadaljnjo vožnjo.

Po končani vožnji je sedem izločenih voznikov kraj zapustilo s plačilnimi nalogi – vozili so z manj kot 0,52 mg/l alkohola –, dva, ki sta imela v organizmu nad 0,52 mg/l alkohola, pa čaka še postopek pred okrajnim sodiščem, ki mu bo sledil verjetno trajen odvzem vozniškega dovoljenja.

Najvišja izmerjena vrednost je bila 0,94 mg/l.

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
Promo
GOSPODARSTVO
Promo
SKRB ZA VARNOST
Promo
IZGUBA
Promo
NAPAD
PromoPhoto
PODJETNIŠTVO
Promo
PRIHODNOST
PromoPhoto
NASVET
Promo
POVEZANI
PromoPhoto
NEPREMIČNINE
Promo
ZDRAVJE
Promo
OSEBNE FINANCE
PromoPhoto
TVEGANO
PromoPhoto
ZAPOSLITEV
Promo
RAST
Sovoznik
PromoPhoto
NOVA GENERACIJA
PromoPhoto
ZAUPANJE
Promo
KULTURA
Photo
ZDRAVJE
Promo
PRVA POMOČ