UJMA

Meteorne vode zalile hiše in bloke

Gasilci so samo iz bloka v Kocljevi ulici izčrpali 50 kubičnih metrov vode.
O. B.
 20. 8. 2015 | 14:11
 9. 9. 2025 | 10:30

GORNJA RADGONA – Čeprav so tudi prebivalci Gornje Radgone in okolice komajda čakali dež, ki bi jih malo ohladil in namočil suho zemljo, mnogi stanovalci blokovskega naselja Trate in tamkajšnjih individualnih hiš najverjetneje niso bili ravno veseli dežja, ki jih je namakal v noči na ponedeljek. Kot so sporočili iz Regijskega centra za zaščito in reševanje Murska Sobota, je namreč v ponedeljek okrog petih zjutraj v Gornji Radgoni meteorna voda zalila kletne prostore več stanovanjskih hiš. Posredovali so gasilci PGD Gornja Radgona, ki so jo izčrpali. Najhuje je bilo v Kocljevi ulici v bližini reke Mure, kjer so gasilci iz več stanovanjskih hiš ter večstanovanjskega bloka izčrpali več kot 70 kubičnih metrov meteorne vode. Poplavilo naj bi zaradi poskusnega delovanja nove centralne čistilne naprave Gornja Radgona. V sklopu tega naj bi zaprli določene ventile in vode je bilo nenadoma preveč. 

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
Promo
OSEBNE FINANCE
PromoPhoto
KULTURA
PromoPhoto
ZAKLADI SLOVENIJE
Promo
PRIHODNOST
PromoPhoto
PODJETNIŠTVO
Photo
PRESENEČENJE
PromoPhoto
DONOSNO
INTERVJU
Sovoznik
PromoPhoto
SPREMEMBA
Photo
POČITNIŠKA MALHA
Promo
SKRB ZA VARNOST
PremiumPromo
FRANJA
PromoPhoto
Izberi poklic, ne stereotip
PromoPhoto
ZDRAVJE
Promo
ZDRAVJE
Promo
POVEZANI
Promo
ŽIVLJENJE
VIDEO
Promo
TVEGANJE
Promo
ZDRAVJE
Promo
SKRB ZASE
TEŽKE RAZMERE
PromoPhoto
DOGODKI PO SLOVENIJI
INTERVJU
PromoPhoto
RECEPTI