
Galerija

MURSKA SOBOTA – Čeprav so nekateri pričakovali, da ponovljeno sojenje Mirku Žagarju ne bo uspelo, da bo zadeva prej zastarala in bo nekdanji razvpiti stečajni upravitelj mariborskega giganta TAM povrhu dobil še odškodnino za približno dve leti že prestane kazni zapora na Dobu, se to ni zgodilo. Senat okrožnega sodišča v Murski Soboti, ki mu je predsedovala sodnica Natalija Pavlič Goldinskij, je namreč po hitrem postopku in suvereno opravil svoje delo in obtoženem Žagarju izrekel triletno zaporno kazen.
Okrožni državni tožilec Drago Farič je zadnji dan sojenja zatrdil, da je očitano kaznivo dejanje v celoti dokazano, za kar je predlagal polčetrto leto zaporne kazni, zagovornik obtoženega, odvetnik Stanislav Klemenčič, pa je znova zatrdil, da tožilstvo zoper njegovega klienta ni moglo dokazati ničesar otipljivega, in predlagal oprostilno sodbo. Da bo oproščen, je bil vseskozi prepričan tudi Žagar, ki je vedno znova ponavljal, da je naredil veliko dobrega za TAM, predvsem za njegove delavce, a namesto da bi ga nagradili, so ga razglasili za kriminalca. Senat se je na koncu odločil, da bolj prisluhne tožilstvu, in Žagarju izrekel tri leta za zapahi. Ker je dve leti že odslužil, ga po pravnomočnosti sodbe čaka še leto zapahov. Tako se je na prvi stopnji končala ponovljena glavna obravnava zaradi zlorabe uradnega položaja ali uradnih pravic, kar je tožilstvo Žagarju očitalo in za kar je bil pred leti na mariborskem sodišču že obsojen. A ustavni sodniki so v začetku letošnjega leta sodbo razveljavili, saj da mu na prejšnji obravnavi ne bi smeli soditi v Mariboru, kjer ni imel zagotovljenega nepristranskega sojenja. Proces so prestavili v Mursko Soboto, a tudi tukaj so odločili podobno. Sodba še ni pravnomočna.