NI IZPELJAL OVINKA

Motorist zapeljal v prepad in umrl

Za njim je padel še en motorist iz skupine.
A. L.
 13. 8. 2015 | 21:08
 9. 9. 2025 | 10:05

VRŠIČ – Danes okoli 12.50 je v 30. ovinku na cesti čez prelaz Vršič prišlo do dveh prometnih nesreč. Policisti so na kraju ugotovili, da je skupina petih avstrijskih motoristov (prijateljev) vozila iz smeri Trente proti Vršiču: »Kot prvi v skupini je vozil 54-letnik, ki je v omenjenem ovinku zaradi neprilagojene hitrosti zapeljal naravnost. Zapeljal je v prepad pod cesto, pri čemer se je tako hudo poškodoval, da je na kraju umrl. Prometne nesreče drugi in tretji motorist nista opazila. Ko je v isti ovinek pripeljal še četrti motorist, tudi 54-letni avstrijski državljan, je tudi ta vozil z neprilagojeno hitrostjo in padel po vozišču, pri čemer pa se ni poškodoval. Ko se je pri njem ustavil še peti motorist v skupini, sta opazila ponesrečenega prijatelja ležati v prepadu dobrih 10 m pod voziščem.«

Zaradi ogleda kraja obeh prometnih nesreč je bila cesta Trenta–Vršič nekaj časa zaprta. O prvi prometni nesreči, v kateri je motorist umrl, bodo policisti podali poročilo na pristojno okrožno državno tožilstvo.

Drugemu motoristu, ki se v prometni nesreči ni poškodoval, pa so izdali plačilni nalog, so sporočili iz PU Nova Gorica.

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
Promo
NASVET
POČITNIŠKA MALHA
Promo
ZAUPANJE
Sovoznik
Promo
POVEZANI
Promo
BOLEČINE V HRBTU
Promo
IZGUBA
Promo
NAPAD
Promo
Izberi poklic, ne stereotip
Promo
PODJETNIŠTVO
Promo
RECEPTI
Promo
SKRB ZASE
Promo
PRIHODNOST
Promo
SKRB ZA VARNOST
Promo
ZAPOSLITEV