PU MARIBOR

Na Štajerskem v 24 urah kar dva vloma, izplen pa astronomski

Na območju občine Lenart so policisti vlom obravnavali v petek zjutraj, na območju mariborske občine pa v noči na soboto.
Fotografija je simbolična. Foto: Guliver/Thinkstock 
Fotografija je simbolična. Foto: Guliver/Thinkstock 
B. K. P.
 9. 5. 2026 | 11:20
1:23

Policisti Policijske postaje Lenart so v petek zjutraj na območju občine Lenart obravnavali vlom v poslovni prostor, v katerega je neznani storilec vstopil tako, da je najprej razbil okno. Kot so sporočili s Policijske uprave (PU) Maribor, je vlomilec iz poslovnih prostorov nato odnesel več predmetov, s čimer je lastnikom po nestrokovni oceni povzročil za okrog 3000 evrov materialne škode. Policisti so opravili ogled kraja vloma, zbirajo obvestila in bodo podali kazensko ovadbo na Okrožno državno tožilstvo v Mariboru.

V noči na soboto so vlom v poslovni prostor obravnavali tudi policisti Policijske postaje Maribor II, ki so jim na pomoč priskočili kolegi iz Sektorja kriminalistične policije PU Maribor. »Neznani storilec je v poslovni prostor na območju občine Maribor vlomil z razbitjem stekla. Iz notranjosti je odnesel več predmetov in s tem po nestrokovni oceni povzročil za okrog 50.000 evrov materialne škode,« so sporočili s PU Maribor. Policisti, ki so opravili ogled kraja vloma, tudi v tem primeru še zbirajo obvestila in bodo podali kazensko ovadbo na Okrožno državno tožilstvo v Mariboru.

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
Photo
ZDRAVJE
Promo
PRVA POMOČ
Promo
SKRB ZA VARNOST
Promo
GOSPODARSTVO
Promo
KULTURA
Promo
OSEBNE FINANCE
PromoPhoto
TVEGANO
Sovoznik
Promo
IZGUBA
Promo
RAST
Promo
POVEZANI
PromoPhoto
ZAPOSLITEV
Promo
NAPAD
PromoPhoto
NASVET
Promo
PRIHODNOST
PromoPhoto
ZAUPANJE
PromoPhoto
NOVA GENERACIJA
Promo
ZDRAVJE
PromoPhoto
PODJETNIŠTVO
PromoPhoto
NEPREMIČNINE