
Galerija

Policisti Policijske postaje Lenart so v petek zjutraj na območju občine Lenart obravnavali vlom v poslovni prostor, v katerega je neznani storilec vstopil tako, da je najprej razbil okno. Kot so sporočili s Policijske uprave (PU) Maribor, je vlomilec iz poslovnih prostorov nato odnesel več predmetov, s čimer je lastnikom po nestrokovni oceni povzročil za okrog 3000 evrov materialne škode. Policisti so opravili ogled kraja vloma, zbirajo obvestila in bodo podali kazensko ovadbo na Okrožno državno tožilstvo v Mariboru.
V noči na soboto so vlom v poslovni prostor obravnavali tudi policisti Policijske postaje Maribor II, ki so jim na pomoč priskočili kolegi iz Sektorja kriminalistične policije PU Maribor. »Neznani storilec je v poslovni prostor na območju občine Maribor vlomil z razbitjem stekla. Iz notranjosti je odnesel več predmetov in s tem po nestrokovni oceni povzročil za okrog 50.000 evrov materialne škode,« so sporočili s PU Maribor. Policisti, ki so opravili ogled kraja vloma, tudi v tem primeru še zbirajo obvestila in bodo podali kazensko ovadbo na Okrožno državno tožilstvo v Mariboru.