NOVA GORICA – V soboto nekaj minut pred eno uro ponoči so policisti v Novi Gorici ustavili voznika 32-letnega voznika osebnega avtomobila in mu odredili preizkus alkoholiziranosti. Rezultat je pokazal 0,64 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka. Policist so mu začasno odvzeli vozniško dovoljenje in prepovedali nadaljnjo vožnjo, zoper njega pa bodo zaradi kršitve prometne zakonodaje podali obdolžilni predlog na pristojno okrajno sodišče.
Prav tako so malo pred 3. uro na cesti Solkan–Grgar ustavili 32-letnega voznika avtomobila in mu odredili preizkus alkoholiziranosti. Tudi on je vozil pod vplivom alkohola (0,91 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka). Policisti so mu začasno odvzeli vozniško dovoljenje in prepovedali nadaljnjo vožnjo, zaradi kršitve prometne zakonodaje bo zoper voznika podan obdolžilni predlog na pristojno okrajno sodišče.
Z oddajo e-poštnega naslova se prijavim na uredniške e-novice družbe Delo mediji d. o. o. Odjava je možna kadar koli prek povezave »Odjava« v vsakem sporočilu. Več v Politiki zasebnosti.
