LJUBLJANA – Kaj natanko se je dogajalo, se Ljubljančan
Tomaž niti ni najbolje spominjal. Tako je bil namreč pijan, da je še celo tri ure po očitanem mu dogodku napihal več kot 1,5 promila.
A ko ga je doletela neposredna obtožba, da je v takem stanju s kombijem skoraj usodno zbil peško
Marijo, se je spomnil objave v Slovenskih novicah, ki so nekaj dni po prometni nesreči, ki se je zgodila 21. novembra 2015, tako poročale o dogodku: »Policisti Postaje prometne policije Ljubljana so obravnavali nesrečo, ki se je najverjetneje zgodila med 15. uro in 16.15 na območju Sostra. V njej se je hudo ranila peška. Vanjo naj bi trčil voznik osebnega vozila. Kdo je sedel za volanom in kakšen avto je vozil, policisti ne vedo. Morebitne priče in vse, ki bi o nesreči kar koli vedeli, zato prosijo, naj jim informacije, ki bi jim pomagale razjasniti okoliščine, posredujejo na interventno številko 113 ...«

»Spomnil se je, kaj je prebral v Novicah, in ta članek smo priložili k ugovoru proti obtožbi,« pravi odvetnik Grobelnik. FOTO: Dejan Javornik
Če bi obtožba na Tomažev račun prestala sito slovenskih sodnij, mu najverjetneje kar nekaj mesecev ali celo let zapora ne bi ušlo.
»Več v tiskani izdaji. Dobite jo v bližnji trafiki, v aplikaciji na pametnih telefonih in tablicah ali pa jo naročite v e-trafiki«