POČILO JE

Nesreča na železniških tirih, ena oseba hudo poškodovana

Vlak je vozil v smeri Mosta na Soči, potniki se pri trčenju niso poškodovali.
D. P.
 5. 8. 2015 | 09:12
 9. 9. 2025 | 08:55

TOLMIN – Ob 8.14 se je na progi Most na Soči–Nova Gorica pri kilometru 58.800 zgodila nesreča, v kateri je vlak trčil v bager, ki je opravljal vzdrževalna dela. Pri tem se je težje poškodoval voznik delovnega stroja, poroča uprava za zaščito in reševanje.

Tiskovni predstavni PU Nova Gorica Dean Božnik je potrdil, da se je nesreča zgodila na precej težko dostopnem terenu. Vlak je vozil v smeri Mosta na Soči, potniki pa pri trčenju niso bili poškodovani.

Na kraju dogodka so reševalci in gasilci. Na pomoč je poletel tudi helikopter.

Proga zaprta

Na Slovenskih železnicah (SŽ) so potrdili, da je potniški vlak vozil na liniji Nova Gorica–Jesenice. Nesreča se je zgodila med postajama Anhovo–Most na Soči. »Potniki in strojevodja niso poškodovani. Kako dolgo bo proga zaprta, ne morem povedati, ker preiskava še traja,« je še povedal tiskovni predstavnik SŽ Janez Krivec.


Veste, kaj več o nesreči? Pošljite nam informacijo ali fotografijo prek spodnjega obrazca.

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
PromoPhoto
PODJETNIŠTVO
PromoPhoto
RECEPTI
Sovoznik
Promo
POVEZANI
PromoPhoto
DOGODKI PO SLOVENIJI
PromoPhoto
Izberi poklic, ne stereotip
Promo
SKRB ZA VARNOST
PromoPhoto
KULTURA
PromoPhoto
SPREMEMBA
Promo
ZDRAVJE
Promo
ZDRAVJE
Photo
POČITNIŠKA MALHA
PromoPhoto
ZDRAVJE
VIDEO
Promo
SKRB ZASE
PromoPhoto
NASVET
Promo
PRIHODNOST
PromoPhoto
DONOSNO
PromoPhoto
ZAKLADI SLOVENIJE