TIŠINA – Potem ko smo v ponedeljek podrobno poročali o hudem onesnaženju okolja v Petanjcih, kjer naj bi neznanci, domnevno iz sosednje Avstrije, v opuščeno gramoznico v neposredni bližini vodnega zajetja in reke Mure pripeljali vsaj 50 kubičnih metrov različnih nevarnih odpadkov, se zgodba te dni nadaljuje. Že v ponedeljek popoldne je namreč nekdo poskušal zadevo prikriti, saj so najprej kar veliko odpada zasuli, nato pa so vse skupaj zažgali. A tako so okolje le še bolj ogrozili. S tem se še posebno strinja župan občine Tišina Franc Horvat, ki ga skrbijo vodna zajetja in okolje ob reki Muri na splošno.
»Medtem ko ustrezne službe z medobčinskim inšpektoratom na čelu poskušajo odkriti, kdo je pripeljal odpadke, poskuša nekdo drug vse skupaj zakriti, kot da se nič ni zgodilo. Tako so že v ponedeljek naročili, da bi odpad porinili nekoliko naprej v gramoznico, kjer bi ga zasuli. To se je potem izjalovilo, naslednje jutro pa sta me poklicala inšpektorica za okolje in prostor ter medobčinski komunalni inšpektor in povedala, da odpad gori, ker ga je nekdo zažgal. Domači gasilci, ki jih je tja poslala Uprava RS za zaščito in reševanje, poskušajo zadevo pogasiti, a tukaj bodo težave in nekaj časa bo gotovo tlelo,« nam je razložil tišinski župan, ki je prepričan, da so odpad zažgali že ponoči.
Horvat nam je pokazal »kartico« nekega športnega društva iz sosednje Avstrije, ki so jo med odpadom našli gasilci, neuradno smo izvedeli tudi, da so se pojavili občani, ki so v minulih dneh na poti proti »divjemu odlagališču« menda videli peljati tovornjaka, enega s celjskimi registrskimi označbami, drugega pa celo s hrvaškimi tablicami z območja Reke (RI). Domnevni požig divjega odlagališča odpadkov nam je potrdila tiskovna predstavnica Policijske uprave Murska Sobota, policisti pa zadevo še preiskujejo. In čeprav o njej še molčijo, je očitno, da so policisti in inšpektorji o domnevnih storilcih izbrskali že marsikaj.