HUDA DELOVNA NESREČA

Padel z dvigala in obležal nezavesten

Utrpel je hujše poškodbe glave.
A. L.
 9. 10. 2015 | 15:30
 9. 9. 2025 | 01:54

ŠEMPETER PRI GORICI – Danes ob 10.15 je bila policija obveščena o delovni nesreči na enem od gradbišč v Šempetru pri Gorici. Po prvih ugotovitvah je 56-letni delavec enega od zasebnih podjetij iz okolice Ljubljane pri montaži klimatske naprave pod strop objekta za dvig uporabljal dvigalo. Med delom je padel z dvigala z višine približno dveh metrov na tla in obležal nezavesten (utrpel je hujše poškodbe glave in druge poškodbe).

Na kraj so bili napoteni tudi reševalci, ki so hudo poškodovanega delavca oskrbeli in nato odpeljali na zdravljenje v šempetrsko bolnišnico. V zvezi z delovno nesrečo so policisti obvestili preiskovalno sodnico okrožnega sodišča in državno tožilstvo v Novi Gorici, poleg tega pa so glede nesreče obvestili tudi pristojno delovno inšpekcijsko službo, so sporočili iz PU Nova Gorica.

Novogoriški policisti so v zvezi z obravnavanim primerom glede na dosedanje ugotovitve tujo krivdo izključili. Glede na zbrana obvestila in druga ugotovljena dejstva bodo podali poročilo okrožnemu državnemu tožilstvu v Novi Gorici.

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
Promo
BOLEČINE V HRBTU
Promo
ZDRAVJE
INTERVJU
PromoPhoto
DOGODKI PO SLOVENIJI
Promo
TVEGANJE
Sovoznik
Photo
PRESENEČENJE
PromoPhoto
SPREMEMBA
PremiumPromo
FRANJA
PromoPhoto
PODJETNIŠTVO
Promo
ZDRAVJE
VIDEO
Promo
ŽIVLJENJE
INTERVJU
Promo
POVEZANI
TEŽKE RAZMERE
Promo
DONOSNO