TRČENJE

Po nesreči pobegnil, pijan se je vrnil

Zaradi prometne nesreče je bila cesta do zaključka ogleda zaprta za ves promet.
D. P.
 6. 8. 2015 | 18:00
 9. 9. 2025 | 08:59

SPODNJI DUPLEK – V torek okoli 21. ure je 51-letni domačin v Spodnjem Dupleku na Cesti 4. julija z osebnim vozilom zaradi nepravilne strani vožnje trčil v osebni avtomobil, ki ga je iz nasprotne smeri pravilno pripeljala 25-letna voznica. Ta se je pri trčenju lažje poškodovala in so jo z reševalnim vozilom odpeljali v UKC Maribor. Zaradi prometne nesreče je bila cesta do zaključka ogleda zaprta za ves promet.   

Vrnil se je

Povzročitelj prometne nesreče je takoj po nesreči s kraja peš odšel neznano kam, vendar se je nekaj po polnoči vrnil. Elektronski alkotest je pokazal 1,02 mg/l alkohola. Odredili so mu tudi strokovni pregled.

Pijan je bil

Povzročitelju so policisti začasno odvzeli vozniško dovoljenje in mu izdali plačilni nalog zaradi nepravilne strani vožnje. Ovadili ga bodo tudi pristojnemu tožilstvu zaradi suma storitve kaznivega dejanja nevarne vožnje v cestnem prometu po 324. členu kazenskega zakonika in zoper njega podali obdolžilni predlog na pristojno sodišče zaradi vožnje pod vplivom alkohola. 

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
PremiumPromo
FRANJA
Promo
ZDRAVJE
INTERVJU
TEŽKE RAZMERE
Promo
ŽIVLJENJE
Promo
ZDRAVJE
PRESENEČENJE
VIDEO
Promo
SPREMEMBA
INTERVJU