KRANJ – Na Cesti Staneta Žagarja, ki je ena od vpadnic v gorenjsko metropolo, so na nekaj sto metrih nanizani kar štirje bencinski servisi. Enega med njimi, in to tistega, ki nosi oznake družbe OMV, sta v torek tik pred koncem delovnega dne obiskala neznanca z roparskimi nameni.
»Kaznivega dejanja sta osumljena dva neznana storilca, ki sta okoli 21.55 vstopila v poslovalnico in od uslužbencev z grožnjo in strelnim orožjem zahtevala denar,« je zadnjega v nizu ropov slovenskih bencinskih servisov opisal Bojan Kos, predstavnik gorenjskih policistov za odnose z javnostmi. Kot to velevajo navodila, sta uslužbenca denar izročila brez upiranja. Koliko denarja sta roparja odnesla in z motornim kolesom odpeljala v noč, ni znano. Po dostopnih podatkih njun plen ni bil ravno majhen. Prodajalca, ki sta bila v prostorih bencinskega servisa, naj bi sicer takoj, ko sta jo predrzneža pobrisala v neznano, poklicala policiste. Ti zdaj zbirajo obvestila o storilcih.
Kot pri drugih podobnih dogodkih so policisti tudi tokrat dodali še dokaj skop opis storilcev. Eden od roparjev je bil oblečen v pisana oblačila, na glavi pa je imel čelado. Drugi je bil oblečen v temna oblačila, obraz pa si je zakril s podkapo.
Bencinski servis družbe OMV na Cesti Staneta Žagarja je bil tarča predrznežev že v preteklosti. Minula leta so roparji, praviloma tik pred koncem delovnega dne, obiskali tudi druge bencinske servise, ki se vrstijo ob tej prometni cesti. Najmanjšega je nepridiprav, ki je v rokah nosil nož, denimo, obiskal pred petimi leti. A plena ni dobil, saj se je prodajalcu uspelo izmuzniti v drug prostor, kjer je pritisnil tipko za alarm. Spet drug bencinski servis na Cesti Staneta Žagarja je bil pred tremi leti tarča predrzneža, ki je prodajalki grozil s pištolo.