NOVO MESTO – Regijski center za obveščanje Novo mesto je v nedeljo ob 10.25 OKC obvestil o poginu rib v potoku Šajser v Smolenji vasi.
Na kraj so bili napoteni policisti, ki so opravili ogled kraja. Po prvih ugotovitvah je v potoku Šajser v dolžini približno dveh kilometrov poginilo okoli 40 kilogramov postrvi, klenov, piškurjev in ostalega potočnega življa. Ribe so odstranili ribiči.
Ocenjena škoda znaša okoli 3000 evrov. O dogodku sta bila obveščena tudi dežurni preiskovalni sodnik in dežurni okrožni državni tožilec.
Policisti so zavarovali vzorce vode in nadaljujejo zbiranje obvestil zaradi suma storitve kaznivega dejanja.
Z oddajo e-poštnega naslova se prijavim na uredniške e-novice družbe Delo mediji d. o. o. Odjava je možna kadar koli prek povezave »Odjava« v vsakem sporočilu. Več v Politiki zasebnosti.
