MURSKA SOBOTA – Z zaslišanjem še ene priče in dveh izvedencev se je pred velikim senatom okrožnega sodišča v Murski Soboti, ki mu predseduje sodnica Natalija Pavlič Goldinskij, končal dokazni postopek v ponovljeni glavni obravnavi zoper nekdanjega policista, 54-letnega Milana Volgemuta. Stranki sta v postopku sicer podali še nekaj dokaznih predlogov, a jih je senat zavrnil, saj je predsednica odločila, da je dokazov za zaključek postopka dovolj. Njena odločitev je presenetila tako tožilko kot tudi obrambo, saj na zaključne besede niso bili pripravljeni. Sodnica je morala zadevo zato preložiti na konec prihodnjega tedna, ko naj bi senat tudi izrekel sodbo. Milan Volgemut lahko tako še teden dni upa, da mu bo senat murskosoboškega sodišča izrekel ugodnejšo sankcijo, kot je je bil deležen pred časom, ko mu je ptujsko sodišče zaradi umora nekdanjega prijatelja in znanca, znanega ptujskega gostinca Franca Klinca, dosodilo 20 let zapora. To je višje sodišče v Mariboru razveljavilo in zadevo preneslo v Mursko Soboto.
Pričanje nekdanje natakarice v pokojnikovem gostinskem lokalu, ki je med drugim prišla na vrsto zadnji dan dokaznega postopka, nikakor ni bilo voda na mlin obtoženega. Miroslava Špoljar, ki je približno osem let delala v lokalu Franca Klinca, je namreč svojega nekdanjega delodajalca ocenila kot zelo dobrega šefa in človeka na mestu. Je pa Klinc nekoč menda omenil, da se nekega gosta boji, dlje naj bi spal kar v lokalu, morda zaradi preobilice dela, ki si ga je nakopal, je pojasnila Špoljarjeva. Ko je šefa tistega tragičnega decembrskega jutra 2013 našla mrtvega in pokritega z neznano odejo, jo je povsem pretreslo, a je kljub temu, kot je povedala, takrat pogledala še v blagajno, ki da je bila čisto prazna.
V nasprotju s pričanjem Špoljarjeve pa je bilo vsaj v moralno olajšanje obtoženemu pismo sosede Klinčevih Alojzije Arnuga. Kar dobre pol ure je sodnica brala obsežno pismo, v katerem je, očitno jezna na Klinčeve in tudi tožilko, nanizala nešteto očitkov na račun znane ptujske družine. A pismo ne bo našlo prostora med dokazi, prav tako Alojzija Arnuga ne bo nastopila kot priča. »Številni podjetniki so propadli zaradi dolgov Klinca, ki torej ni imel le enega sovražnika, temveč kar veliko,« je med drugim zapisala Alojzija, ki je sicer odločno zanikala, da bi bila s Klinčevimi v slabih odnosih, čeprav naj bi ji Klinc nekoč pod avto nastavil eksploziv. »Ni bil tak dobrotnik, kot ga zdaj želijo predstaviti,« je bila odločna soseda. Kaj se bo iz vsega tega izcimilo, bo znano čez teden dni.