BEGUNSKI VAL

Policija uporabila solzivec, požar v centru za begunce

Policija je prisilna sredstva uporabila, saj so bila ogrožena človeška življenja.
Mo. S., A. L.
 20. 10. 2015 | 12:55
 9. 9. 2025 | 02:56

BREŽICE – V zbirnem centru za migrante v Brežicah je dopoldne izbruhnil požar. Ob 11.35 je zagorelo v šotoru, posredovali pa so gasilci PGD Brežice mesto. Kot so nam povedali, na požarišču še izvajajo požarno stražo, v zvezi z vzroki in obsežnostjo požara pa so nas obrnili na policijo. Pri PU Novo mesto nam je pristojna za odnose z mediji Alenka Drenik pojasnila, da so begunci zažgali žimnico. Vzroka, zakaj so to storili, ne poznajo. So pa nekaj požarov zabeležili že včeraj.

Drenikova nam potrdila tudi informacije, ki se pojavljajo, da je policija uporabila plinski razpršilec (solzivec). Opozarja, da je šlo za nujno uporabo prisilnih sredstev, saj so bila ogrožena človeška življenja. Begunci oziroma migranti so namreč pritiskali na ograjo, zato so policisti zoper enega od beguncev uporabili plinski razpršilec.

Sicer pa na območju PU Novo mesto pričakujejo novih 2000 beguncev – trenutno so na meji –, ki jih z vlaki in na vse možne načine prevažajo v begunske centre.

Imate več informacij ali fotografije za nas? Pošljite nam jih s pomočjo spodnjega obrazca.

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
Photo
POČITNIŠKA MALHA
PromoPhoto
DOGODKI PO SLOVENIJI
PromoPhoto
SPREMEMBA
PromoPhoto
RECEPTI
Sovoznik
PromoPhoto
DONOSNO
Promo
ZDRAVJE
PromoPhoto
ZDRAVJE
Promo
POVEZANI
PromoPhoto
Izberi poklic, ne stereotip
Promo
SKRB ZASE
Promo
SKRB ZA VARNOST
PromoPhoto
PODJETNIŠTVO
Promo
ZDRAVJE
PromoPhoto
NASVET
Promo
PRIHODNOST
PromoPhoto
ZAKLADI SLOVENIJE
VIDEO
PromoPhoto
KULTURA