BREŽICE – V zbirnem centru za migrante v Brežicah je dopoldne izbruhnil požar. Ob 11.35 je zagorelo v šotoru, posredovali pa so gasilci PGD Brežice mesto. Kot so nam povedali, na požarišču še izvajajo požarno stražo, v zvezi z vzroki in obsežnostjo požara pa so nas obrnili na policijo. Pri PU Novo mesto nam je pristojna za odnose z mediji Alenka Drenik pojasnila, da so begunci zažgali žimnico. Vzroka, zakaj so to storili, ne poznajo. So pa nekaj požarov zabeležili že včeraj.
Drenikova nam potrdila tudi informacije, ki se pojavljajo, da je policija uporabila plinski razpršilec (solzivec). Opozarja, da je šlo za nujno uporabo prisilnih sredstev, saj so bila ogrožena človeška življenja. Begunci oziroma migranti so namreč pritiskali na ograjo, zato so policisti zoper enega od beguncev uporabili plinski razpršilec.
Sicer pa na območju PU Novo mesto pričakujejo novih 2000 beguncev – trenutno so na meji –, ki jih z vlaki in na vse možne načine prevažajo v begunske centre.
Imate več informacij ali fotografije za nas? Pošljite nam jih s pomočjo spodnjega obrazca.
Z oddajo e-poštnega naslova se prijavim na uredniške e-novice družbe Delo mediji d. o. o. Odjava je možna kadar koli prek povezave »Odjava« v vsakem sporočilu. Več v Politiki zasebnosti.
